Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Başkan Bozbey, Vali Küçük’e Misi ve Gölyazı projelerini anlattı

Vali İzettin Küçük de konuyu değerlendireceklerini söyledi.

09 Ağustos 2016 Salı, 16:22
BAŞKAN BOZBEY, VALİ KÜÇÜK’E MİSİ VE GÖLYAZI PROJELERİNİ ANLATTI

Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Gümüştepe (Misi) ve Gölyazı mahallelerinde gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi vererek destek istedi.
Başkan Mustafa Bozbey, Vali İzzettin Küçük’ü makamında ziyaret etti. Nilüfer Belediyesi’nin tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Misi ve Gölyazı mahallelerinde gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatıp Vali Küçük’ten bu konuda destek isteyen Mustafa Bozbey, “Misi’de dere kenarı düzenlemesi yapıyoruz. Bu çalışmayla birlikte Misi’nin çehresi değişecek. ‘Mysia Yolları’ adını verdiğimiz Nilüfer Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi de bölgeye değer kattı” dedi.
Yapılan çalışmalarla birlikte, binlerce yıllık tarihi geçmişi olan Misi ve Gölyazı’nın eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtmak, turizm potansiyelini artırmak istediklerini vurgulayan Başkan Mustafa Bozbey, “Bölgede valiliğimizin de desteğiyle sivil mimari örnekleri gerçekleştiriyoruz. Gölyazı’da arkeolojik kazılara başladık. Apollon Tapınağı’nın bulunduğu Kız Ada’daki çalışmalarımızın sonunda burayı da kültür turizmine kazandırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Vali İzettin Küçük de konuyu değerlendireceklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>