Başkan Batalla'yı nasıl teselli etti

Bursaspor Başkanı Ali Ay, olağanüstü kongre için imza toplanıyor dedikodularına bu sözlerle karşılık verdi

BURSASPOR, 03 Mart 2017 Cuma, 08:39
Başkan Batalla'yı nasıl teselli etti

Bursaspor Divan Kurulu toplandı. Başkanın sözleri gündeme damga vurdu. 
Bursaspor Başkanı Ali Ay ise Divan Kurulu üyelerine yaptığı konuşmada Bursaspor'u çok sevdiğini ve mali durumu düzeltmeden görevini bırakmayacağını belirtti. Ay "Yeni seçilen Divan Kurulu üyelerimizi tebrik ediyorum. Bugün aslında çok fazla konuşmak istiyordum. Geldiğimiz günden bu yana ne yaptık, mali konularda nerelere geldik bu konuları konuşmak istiyordum. Fakat bunlara girmek istemiyorum. Çünkü çok kötü bir olay yaşadık. Bir sonraki Divan Kurulu toplantısında veya 3-4 hafta sonra basın toplantısıyla bunları bildiririz. Sözlerimizin yetersiz kalacağı bir durumdayız. Hatalarımızla yüzleşme zamanı gelmiştir. Kimse kimseyi suçlamadan bu yüzleşmeyi yapmalıdır. Hepimizin hayatında hatalar vardır. Ben sanayiciyim ve yüksek tekstil kimya mühendisiyim. Ben doğru bir adamım ve doğru bildiğimi yaparım. Benim de hatalarım oldu. Hiçbir zaman siyasetle uğraşmadım. Benim tek uğraşım işim, evim ve Bursaspor. Bursaspor yenince seviniyor, kaybedince üzülüyorum. Maalesef sizin karşınıza 6 maçını kaybetmiş bir başkan olarak değil, tam tersi kazanmış olarak gelmek istiyordum ama maalesef futbolda bunlar oluyor. Bundan sonra tüm camiamızdan bu olayların son olmasını ve birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini belirtmek istiyorum" dedi.

Batalla ile ne konuştu?
Seçim olunca tüm camianın bir araya geldiğini belirten Ay, "İş paraya gelince bütün camia kaçıyor. Kusura bakmayın bunu burada söylemeliyim. Herhalde bizim ve Trabzonspor'un eleştirildiği kadar hiçbir kulüp eleştirilmiyordur. Birbirini karalama, kuyu kazma her şey var. Şimdi de yeni adayların belirlenmesi için çalışmalar yapılması var. Bir duyum aldım. İmza falan da toplanacakmış. Getirsinler ilk imzayı ben atarım. Çok meraklı arkadaş varsa cebinde de para varsa gelsin buyursun. Ben her şeyi yapmaya hazırım. Çünkü ben Bursaspor'u çok seviyorum. Az evvel söyledim bende hata yaptım. Hiçbir zaman seviyormuş gibi yapmadım. Gerçekten Bursaspor'u sevdim ve hizmetkarı olmaya çalıştım. Şimdi tüm ayrıldığımız hususları bir kenara bırakalım ve kalan 12 maça konsantre olalım. Batalla ile konuştum. Bugün gazetenin birinde talihsiz bir açıklama vardı. Bunu bana sordu. Ben de 'Sen işine bak. Gaziantepspor maçına odaklan' dedim. Gülerek ve sarılarak arkadaşların yanına gitti. Yazılanların doğru olduğuna inanmıyorum. Tamamıyla bilhassa Gaziantep maçından önce yapılmış bir açıklama. Biliyorsunuz o arkadaş da istifasını verdi" diye konuştu.

"Yüzümüze baka baka hatalar yapıyorlar"
Bursaspor Başkanı, hakemlerle problemleri olduğunu ifade ederek, "Kupa maçıyla beraber 8 maçı 10 kişi bitirdik. Yüzümüze baka baka hata yapıyorlar. Sanki bizimle oyun oynuyorlar. Biz futbolun adaleti neyse aynı şekilde bize de uygulanmasını istiyoruz. Hiçbir şekilde ayrıcalık beklemiyoruz. İnşallah bundan sonra bu tarz yanlış kararlar bize karşı verilmez. Kasımpaşa maçının ilk 45 dakikasında iyi oynarken 10 kişi kaldık ve ondan sonra oyun koptu. Ben tüm taraftarlarımızdan rica ediyorum. Üç milyonluk şehrin en büyük markası, herkesin bir olması gerektiğini ve bu işi sezon sonuna kadar yüzümüzün aklıyla bitirmemiz gerektiğini hepinize söz veriyorum önümüzdeki sene çok daha farklı bir Bursaspor izlettireceğim" açıklamasında bulundu.

"Mali durumu düzeltip bırakacağım"
Başkanı Ali Ay, kulübün geleceği için her türlü girişimi yaptıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bakanlarımızla, belediye başkanlarımızla, valimizle, milletvekillerimizle her türlü girişimi yapıyoruz. Telekom şirketi kuruyoruz. Gelecek hafta onaylanacak ve sonra Trabzonspor bu işten 30 milyon TL'ye yakın bir maddi kazanç sağlamış. Tüm taraftarlarımızın 516 nolu hatta hücum etmesini istiyorum. Mali tabloda çok fazla bir yere gelemedik. Bu noktada da hayal kırıklığına uğradım ama bu demek değildir ki Ali Ay yönetimi bu işi düzeltmeyecek. Ben Bursaspor'u düzlüğe çıkartıp layıkıyla bırakmak istiyorum. Çünkü arkamdan iyi konuşulmasını istiyorum."

Demirkan ve Tuzlacıoğlu seçildi
Üye Kabul ve Sicil Kurulu için seçimi için seçime Mehmet Demirkakan, Gökhan Tuzlacıoğlu, Recai Düzce, Ali Varol Sırdaş, Mehmet Şaylanoğlu, Recep Yıldız, Erkan Omaç isimlerini yazdırdılar. Üyeler iki ismi zarfa yazarak oylarını kullandılar.
Yapılan seçim sonucunda asil üyeliklere, Mehmet Demirkakan ve Gökhan Tuzlacıoğlu seçilirken Recai Düzce ve Erkan Omaç yedek üye oldular.

BURSA
Bursa'daki FETÖ davasında flaş gelişme!
Bursa'da FETÖ'den yargılanan eski il emniyet müdürü Ali Osman Kahya ve beraberindeki 3 sanık hakk...
BURSA
Bursa'da su kesintisi!
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Nilüfer ilçesine bağlı Ataevler Mahallesi ve...
BURSASPOR
Teksas trbününde koltuk olmayacak!
Bursaspor Başkanı Ali Ay, olağan genel kurulda yeniden göreve seçilmeleri halinde Teksas tribünün...
SPOR
2020 Şampiyonlar Ligi finali Türkiye'de!
2020 Şampiyonlar Ligi finali, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak.
YAŞAM
Otomobil pazara daldı: 2 yaralı
Teşekkür ederim hocam. Peki fotokopide özellikle hangi konuya ağırlık vermeliyim? Biliyorum etik ...
BURSA
Bursa'da adliyede gözyaşı!
Bursa'da 1 yıldır devam eden uyuşturucu davasında tutuksuz yargılanan C.P. elini kolunu sallayara...