Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Başkan Altepe orucunu aşevinde açtı

Başkan Altepe, huzur ve bereket ayı ramazanın tüm vatandaşlar için hayırlar getirmesini diledi.

08 Haziran 2016 Çarşamba, 13:01
xfghjmkmnbv

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl olduğu gibi Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki otoparkta oluşturduğu aşevi, binlerce vatandaşı her akşam aynı çatı altında iftar sofralarında buluşturuyor.
Orucunu aşevinde vatandaşlarla birlikte açan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, huzur ve bereket ayı ramazanın tüm vatandaşlar için hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal belediyecilik faaliyetlerinden biri olan ve her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen aşevinde her akşam ayrı bir iftar heyecanı yaşanıyor. Aşevinde sıraya girip tabldot yemeğini alan vatandaşlar, iftar saatinin gelmesini büyük bir heyecanla bekliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları da oruçlarını aşevinde vatandaşlarla birlikte açtı. Servis masasının arkasına geçip vatandaşlara yemek dağıtan Başkan Altepe, ezanın okunmasının ardından yemeğini de yine vatandaşlarla birlikte yedi.
Rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın Bursa genelinde en güzel şekilde yaşanması için gerekli her türlü tedbiri olduklarını belirten Başkan Altepe, “Ramazan’ın her köşesi hissedilmesi, bu manevi iklimin herkes tarafından yaşanması için gece boyunca farklı etkinlikler düzenledi. Farklı noktalardaki aşevi ve iftar çadırlarımız halkımıza hizmet veriyor. Bunun yanında açık alanda teravih namazı ve ramazanın maneviyatına uygun konser ve söyleşilerle her geceyi dolu dolu geçireceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>