Başıboş atlar kazaya sebep oldu

Karacabey Boğaz yolunda başıboş atlar kazaya sebep oldu. Beş araç birbirine girdi.

21 Temmuz 2015 Salı, 09:29
maddi hasarli kaza

Bursa’nın Karacabey ilçesinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında dört araç birbirine girdi. Kaza bayramın ikinci günü saat 19:30 sıralarında Karacabey’e bağlı Boğaz yolunun Taşlık Köyü yakınlarında meydana geldi.
Tatilden dönen sürücülerin yoğun olduğu boğaz yolunda başıboş atların yola çıkmasıyla zincirleme kaza yaşandı. Önde giden Okan A. (23)’ın kullandığı 16 TR 535 plakalı aracın yola çıkan at’a çarpmamak için ani fren yapmasıyla başlayan kazaya, Mustafa A. (41)’nın kullandığı 16 LM 458, Doğan A. (23)’ın kullandığı 16 TL 926, Muhlis K. (36)’in kullandığı 10 NE 239 ve Hüsamettin Ş. (45)’ün kullandığı aracında çarpmasıyla zincirleme trafik kazası gerçekleşti. Kazada Ömer Faruk K., Güney K. ve Gülcan C.’nin de bulunduğu üç kişi çeşitli yerlerinden yaralanırken, araçlarda da büyük hasar oluştu. Atların başıboş olarak bırakılmasına tepki gösteren sürücüler durumu yetkililere bildirdi. Ölümlü ve yaralamalı kazaların yaşanmaması için yetkililerin çalışma yapması gerektiği dile getirildi. Başıboş bırakılan havyanların sahiplerine ikazda bulunan ekipler, uyarıların dikkate alınmaması durumunda cezai işlem uygulanacağını belirtti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>