Başbakandan Bursa’da sürpriz ev ziyareti…

Başbakan’ın akşam sürprizi: Yıldırım’da ev ziyareti yaptı!

18 Ekim 2015 Pazar, 11:10
1_-YAZI-İÇİN-1(2)

Başbakanın sürpriz ev ziyaretinin detaylarını Bursa medyasının duayenlerinden Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz kaleme aldı.
İşte o yazı: Başbakan Ahmet Davutoğlu cuma günü Gökdere’de siyasi mesaj vermek yerine terör ve arkasındakileri anlattı, bir çeşit halk konferansı özelliğinde miting yaptı.
Mitingin bitiminde…
Davutoğlu’nu taşıyan Başbakanlık otobüsü Setbaşı-Heykel-İnönü Caddesi-Uluyol güzergahını izleyip Darmstadt Caddesi’ndeki Bursa Valiliği’ne geldi.
Burada…
Vali Münir Karaloğlu tarafından karşılanan Başbakan’a hem Bursa ile ilgili genel bilgiler verildi, hem de devam eden ve gereken yatırımlar sunumu yapıldı.
Ardından…
Valilik’te bir süre dinlenen Davutoğlu’nun silahlı saldırıda yaralanan Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ı ziyaret etmek üzere Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’ne gideceği duyuruldu.
Haber üzerine…
Gazeteciler hastaneye konuşlandılar, televizyonlar da canlı yayın sistemini hastane girişine kurdular.

1_-YAZI-İÇİN-2(2)
Ne var ki…
Valilik’ten çıkan Davutoğlu’nun konvoyu akşam namazını kılmak üzere Yıldırım Bayezid Camii’ne yöneldi. Namaz sonrasında herkes araçlara yönelmişken Başbakan çevresindekilere “Buraya kadar gelmişken bir de Yaşar Amca’yı ziyaret edip geçmiş olsun diyelim” dedi.
Sonra da…
Hep birlikte, Yıldırım Bayezid Camii’nin hemen yakınındaki eve gidildi.
Evde…
Yaşar Amca ve eşi Hadise Teyze’nin ellerini öpen Başbakan Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde düşme sonucu yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle tedavi gören Yaşar Çelik’e geçmiş olsun dileğini iletti.
Konuşurken de cep telefonunu alıp Şanlıurfa’yı aradı.
Söze de…
“Faruk Bey, bil bakalım şu anda neredeyim?” diye başlayıp devam etti:
“Sizin evdeyim… Anneni ve babanı ziyaret edip ellerini öpmeye geldim.”
Telefonun öbür ucunda…
AK Parti Milletvekili Adayı olarak Şanlıurfa’da nefes almamacasına çalışan Faruk Çelik vardı. Ne diyeceğini bilemedi. Davutoğlu da sözlerini sürdürdü:
“Benim annem-babam yok. Sağ olsaydılar onların yüzlerini her gün öperdim, ayaklarının suyunu içerdim.”
Yıllarca…
Bursa’nın siyasetçisi olarak Bursa’ya hizmet eden, 2011 genel seçiminden sonra 1 Kasım seçimi için de AK Parti tarafından ikinci kez Şanlıurfa’ya tayin edilen Faruk Çelik, sürpriz ziyaret ve telefon karşısında çok duygulandı.
Mutluluğunu da…
“Beni ve ailemi onurlandırdınız, çok mutlu ettiniz” sözleriyle dile getirdi.
O sırada…
Ailenin büyük oğlu Osman Çelik de evdeydi. Başbakan bir yandan Çelik ailesiyle sohbet ederken, bir yandan da Osman Çelik’in torunu Ecrin Arslan ile Faruk Çelik’in torunu Aslı İyibilir’i kucağına alıp sevdi, hatta bir süre şakalaştı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu da bu sürpriz ziyaretinin ardından Yener Acar’ı ziyaret etmek üzere Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’ne gitti.

KAYNAK. OLAY GAZETESİ… YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>