Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Başbakan ve Kılıçdaroğlu’nun Bursa mitinginde sürpriz

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu aynı gün yani 16 Mayıs’ta Bursa’da olacak. Ak Parti için Gökdere CHP için ise Merinos miting alanı olarak belirlendi

28 Nisan 2015 Salı, 09:19
bursa-mitingi

Pek rastlanmayan bir tesadüf bu seçim sürecinde ortaya çıktı. Hem iktidar partisi olan AK Parti, hem de anamuhalefet partisi CHP 16 Mayıs’ta Bursa’da miting yapma kararı aldılar.
Bursa’da siyasi partiler için öncelikli mitingi alanı olarak Gökdere Meydanı kullanılıyor. Valilik tarafından alınan karar gereği, Merinos Parkı da ikinci miting alanı.
Fakat birbirlerinin en büyük rakibi olan iki büyük parti de mitinglerini Gökdere’de yapmak istiyorlar. Çünkü vatandaşın alıştığı bir nokta olması mitinge katılımlar açısından önemseniyor.
Nitekim..
Pek rastlanmayan tesadüfle iki parti aynı gün aynı meydan için miting kararı alınca ortaya meydan krizi çıktı. Önce AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile CHP İl Başkanı Zafer Yıldız aralarında çözüm bulmaya çalıştılar. Fakat kararı genel merkezler verdiği için, çabaları sonuçsuz kaldı.
Genel merkezler de, programların yoğunluğu nedeniyle iki mitingden birinin tarihinin değiştirilmesi isteğini gündemlerine almadılar. Bunun üzerine CHP İl Başkanı Yıldız’ın “Gerekirse mitingimizi Merinos’ta yaparız” sözlerini geçtiğimiz hafta bu sütunlardan aktardık.
Son olarak…
Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile dün sohbet ederken, meydanda son durumu merak ettik. Vali Karaloğlu şunu söyledi:
“16 Mayıs’ta Gökdere Meydanı’nda miting yapmak üzere bize Adalet ve Kalkınma Partisi’nin müracaatı var. Cumhuriyet Halk Partisi’nden 16 Mayıs için henüz müracaat olmadı.”
Gelirse ne yapılacağını da şöyle açıkladı:
“Birinci miting alanı olarak Gökdere belirlendi. Bursa’nın ikinci miting meydanı ise Merinos Parkı. Eğer Cumhuriyet Halk Partisi 16 Mayıs’ta miting yapmak isterse Merinos Parkı’nı tahsis ederiz.

KAYNAK. OLAY GAZETESİ AHMET EMİN YILMAZ
YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>