Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Başbakan talimatı verdi!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hukuki süreç tamamlanıncaya kadar maden şirketinin Cerattepe’de faaliyetlerini durdurması yönünde talimat verdi.

24 Şubat 2016 Çarşamba, 15:27
davutoğlu

Cerattepe ile ilgili önemli bir bilgi paylaşıldı. Cerattepe’de maden faaliyetlerinin durduruldu.

TALİMAT BAŞBAKAN’DAN

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hukuki süreç tamamlanıncaya kadar maden şirketinin Cerattepe’de faaliyetlerini durdurması yönünde talimat verdi.

ARTVİN BELEDİYESİ DUYURDU

Artvin Belediyesi’nin sosyal paylaşım sitesinden yapılan duyuruda, “Yeşil Artvin Derneği Üyelerinin Ankara’da Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmede, hukuki süreç tamamlanıncaya kadar maden şirketinin faaliyetlerinin durdurulması yönünde karar alındığı belirtildi” denildi.

 artvinmaden

Artvin Belediyesi’nin açıklamasına ilişkin Başbakanlık kaynaklarından henüz bir doğrulama gelmedi.

“HUKUKİ SÜREÇ BEKLENECEK”

Görüşmeye ilişkin önemli bir bilgi ise kısa süre önce Artvin Belediyesi’ne ait Facebookhesabı üzerinde paylaşıldı. Mesajda şu bilgilere yer verildi:

“Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan Artvin halkına sevindirici haber. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Maden Şirketinin Artvin Cerattepe’deki çalışmalarını Hukuki Süreç bitene kadar durdu.

Artvin Heyetiyle yaklaşık 2 saat süren toplantıda Artvin’le ilgili bilgiler Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğluna aktarıldı ve şuanda Çankaya Köşkü’nde Sayın Bakanlarla toplantı devam ediyor.”

BAŞBAKAN DURUMA EL KOYMUŞTU

Bir süreden beri, eylemlere konu olan Cerattepe’deki maden çalışması ile ilgili bugün önemli bir görüşme vardı. Başbakan Davutoğlu’nun kabul ettiği heyette, Yeşil ArtvinDerneği Başkanı Nur Neşe Karahan ve Genel Sekreter Bedrettin Kalın, AK Partili ArtvinBelediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti ve CHP Milletvekilleri, AK Parti, CHP veMHP İl Başkanları, Artvin Ticaret Odası Başkanı, Memur-Sen İl Başkanı, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden hocalar yer aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>