Başbakan Ak Parti kongresinde konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti, 5. olağan Kongresi’nde konuşuyor.Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşuyor

12 Eylül 2015 Cumartesi, 12:49
davutoglundan-kritik-aciklama-1038834-664x354

Davutoğlu’nun konuşmlarından satır başları
-Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti, 5. olağan Kongresi’nde davetlileri şehitlerimiz ve Kabe’de hayatını kaybeden insanlar için Fatiha okumaya davet etti. Salondakiler Dua sonrası gür sesle “Şehitler ölmez vatan bölünmez” diye sloganlar attı.
-Yüreğimiz kardeşlik kardeşlik, birlik birlik diye çarpıyor.
-Böyle bir mekanda yaşıyan topluluklar zorlu sınavlarla karşı karşıya kalırlar. Böyle bir sevdayı taşıyan gençlerle birlikte olmak ne güzel. Ayağa kalkan Anadolu çocuklarıyla, Rumeli çocuklarıyla, Mezepotamya çocuklarıyla birlikte olmak ne güzel.
-Bütün dünya mazlumları adına Esselamu Aleyküm, Filistin adına Esselamu Aleyküm. Bu selam sesleri bütün mazlum diyarlarda yankılanıyor.
Davutoğlu konuşmasına salonda bulunan partililerin tezahüratları nedeniyle ara vermek zorunda kalıyor.
-Kurucu başkanlarımızdan Abdullah Gül’e selam olsun. Meclis başkanlarımıza selam olsun. Bu davada en üst görevden en alt göreve kadar herkese teşekkür ediyorum. Vaktimiz hayır olsun. Bu dev ayağa kalktı artık diz çöktürülemez.
-Çileyi istemeyen bizim içimize gelmesin. Zor günler arka arkaya geldi. Parti kapatma davaları açıldı. Kadrolar parti kapatma davasıyla da mücadele ettiler. Milletin bağrından çıkanları kapatmak mümkün mü? Milletin içinden gelenleri susturmak mümkün mü?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>