Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Başarılı öğrencilere bisiklet

7 kez izlendi, 25 Ağustos 2015 Salı

Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman, eğitimi desteklediğini söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hamitler Çocuk Merkezi’ne devam eden ve derslerinde başarılı olan 80 öğrenciye bisikletlerini hediye etti.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında başarılı öğrencileri ödüllendirmeye devam ediyor. Eğitim kurumlarının fiziki eksikliklerinin giderilmesinden okul binalarının yenilenmesine kadar her alanda eğitime ciddi katkılar sağlayan Büyükşehir Belediyesi, öğrencileri spora teşvik etme yolundaki çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.
Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde derslerinde başarılı olan öğrencileri bisikletle ödüllendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Hamitler Çocuk Merkezi’ndeki eğitimlere katılan başarılı öğrencilere de bisikletlerini hediye etti. Hamitler Teoman Özalp Parkı içinde faaliyet gösteren Çocuk Merkezi’nin bahçesinde gerçekleştirilen ve öğrencilere bisikletlerinin dağıtıldığı tören, çocukların coşkusuna ev sahipliği yaptı.

“Gençlerimiz geleceğimizdir”
Törende öğrencilere bisikletlerini hediye eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çocuklarla gençlerin spora teşvik edilmesinin önemine dikkati çekti. Başkan Altepe, Çocuk Merkezi’nde verilen eğitimlerin öğrencilerin başarısına sağladığı katkıya da işaret ederek, “Marifet iltifata tabidir. Bizler de başarılı gençlerimizi bisikletlerle onurlandırıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin spora teşvik edilmesi önemli. Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Gençlerimizden çok şey bekliyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin en güzel şekilde yetişmeleri, sporcu kimlik edinmeleri, birikimli ve vizyon sahibi insanlar olabilmeleri bizim için çok önemli” diye konuştu.

“Değerlerimizi korumak gençlere düşüyor”
Bursa’nın ve Türkiye’nin geleceğini bugünün gençlerinin şekillendireceğini vurgulayan Başkan Altepe, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız tüm hizmetlerle örnek olmaya devam ediyoruz. Bizler bugün hizmetlerimizi yapıyoruz, değerlerimizi korumak da gençlerimize düşüyor. Kentlilik bilinci, Bursa’yı tanımak, Bursa ile ilgili sorumluluk duymak ve Bursa’nın yıldızını parlatmak hepimizin görevi…” dedi.
Başkan Altepe, öğrencilerin sağlıklı bireyler olarak yetişebilmeleri için bol bol spor yapmaları gerektiğine de dikkati çekti. Hamitler Mahallesi Muhtarı Kemal Coşkun da Hamitler Çocuk Merkezi’nin bölgede yaşayan çocukların sağlıklı gelişimlerini desteklemesi açısından önemli olduğunu söyledi. Coşkun, Başkan Altepe’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Çocuklar da başarılarının ödüllendirilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Başkan Altepe’ye teşekkür ederken; Başkan Altepe de öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>