Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Barış için pedal çevir

Manisa Rotary Kulübü, 22 Eylül’de kutlanan ‘Dünya Taşıtsızlık Günü’ dolayısıyla düzenlediği bisiklet turunu, 21 Eylül Dünya Barış Günü’ne adadı. 20 Eylül’deki 6,6 kilometrelik bisiklet turu, barış için pedal çevir sloganıyla gerçekleştirilecek.

26 Ağustos 2015 Çarşamba, 18:06
BARIŞ İÇİN PEDAL ÇEVİR

Manisa Rotary Kulübü, 22 Eylül’de kutlanan ‘Dünya Taşıtsızlık Günü’ dolayısıyla düzenlediği bisiklet turunu, 21 Eylül Dünya Barış Günü’ne adadı. 20 Eylül’deki 6,6 kilometrelik bisiklet turu, barış için pedal çevir sloganıyla gerçekleştirilecek.
Manisa Rotary Kulübü, Dünya Taşıtsızlık Günü kapsamında bisiklet turu düzenliyor. 20 Eylül’de gerçekleştirilecek 6,6 kilometrelik bisiklet turu Manisa Valiliği önünden başlayacak ve Atatürk Kent Parkı’nda sona erecek.
Manisa Rotary Kulübü Başkanı Ender Levent Özkuşçu, Birleşmiş Milletler’in aldığı karar gereği 21 Eylül’ün tüm dünyada Barış Günü olarak kutlandığını hatırlatarak, 22 Eylül’deki Dünya Taşıtsızlık Günü dolayısıyla gerçekleştirecekleri bisiklet turu etkinliğini dünya barışına adamak istediklerini söyledi. Rotary 2440. Bölge Federasyonu Barış ve Anlaşmazlıkların Çözümü Komitesi’nin teklifi doğrultusunda böyle bir proje geliştirdiklerini kaydeden Özkuşçu, ‘Barış için pedal çevir’ sloganıyla hem taşıtsızlık gününü kutlayacaklarını, hem de Dünya Barış Gününe dikkat çekeceklerini vurguladı.
Başkan Levent Özkuşçu, Hareketlilik Haftası olarak belirlenen 16-22 Eylül tarihlerinde yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının, sürdürülebilir, çevreye duyarlı ulaşım yöntemleri ve şehir içi ulaşımda hareketliliğin özendirilmesine yönelik çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade etti. Özkuşçu, “Manisa Rotary Kulübü olarak tüm dünya için son derece önemli olan barış ve doğa bilinci oluşturulması konusunda farkındalık oluşturmak istedik. Doğa ve çevreye uygun ulaşım araçlarından biri olan bisikletlerle gerçekleştireceğimiz turda, hareketlilik haftasının ruhuna uygun bir eylemde bulunmayı hedefledik. Etkinliğimiz ile bir yandan Dünya Taşıtsızlık Günü’ne bir yandan da Dünya Barış Günü’ne dikkat çekmeyi hedefliyoruz” dedi.
Manisa Valiliği önündeki Cumhuriyet Meydanı’ndan start verecekleri 6 bin 600 metrelik turun Atatürk Kent Parkı’nda son bulacağını ifade eden Levent Özkuşçu, 20 Eylül pazar günü gerçekleştirilecek bisiklet turu için gereken tüm resmi izinleri alarak hazırlıkları tamamladıklarını vurguladı.
Başkan Özkuşçu, etkinliğe İzmir’den katılmak isteyenlerin bisikletlerinin Manisa’ya götürülüp getirilmesi içinde çözüm bulduklarını söyledi. Bunun için 20 Eylül Pazar günü 08.45’te Üçkuyular Vapur İskelesi, Mavişehir EGS Park önü, 09.00’da, İzmir Büyükşehir Belediyesi önü, Bostanlı Vapur İskelesi,
09.15’te de Alsancak Vapur İskelesi, Karşıyaka Vapur İskelesi ve Metro Bornova İstasyonu önünde bekleyecek Yurtiçi Kargo araçları ile ulaştırılacağını ve etkinlik sonunda da geri getirileceğini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>