Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Bakanı protesto için börek açtılar

Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilciliği, aile birliğinin sağlanması için ücretsiz “börek kursu” açtıklarını duyurdu.

02 Eylül 2015 Çarşamba, 15:57
börek açtılar

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevini devralan Ayşen Gürcan’ın sosyal medyada yaptığı iddia edilen, “Eğer bir Müslüman kadın börek yapmasını bilmiyorsa o aile dağılmaya mahkumdur” açıklamasına Türkiye Kamu-Sen Bursa Temsilciliği’nden tepki geldi. “Bir milletin yapı taşı olan aile kurumu yerle bir olurken, olaylara böyle bir bakış açısıyla yaklaşılması tek kelimeyle hezeyandır” diyen Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Köse, “Sayın bakanımıza ait bu tespit üzerine, biz de börek kursu açıp, ailenin korunmasına katkıda bulunmak istedik. Burada tabii önemli bir sorunumuz var, böreğin nasıl olacağı; sade mi, patatesli mi, kıymalı mı, yoksa peynirli mi olursa ailenin dağılmasının daha kolay önüne geçilebilir” dedi.
Köse, “Memurlar olarak beklentimiz, sayın bakanın sade ve küçük böreklerin aileyi koruduğunu ilan etmesidir. Çünkü biz memurlar, toplu sözleşmede verilen zamlarla böreğin içini dolduramıyor, büyüğüne de yetecek un parası bulamıyoruz. Bu arada kadın cinayetlerinin de çörek yapamamak yüzünden işlendiğine dair bir takım söylentiler var” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>