Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Bakandan gençlere sosyal medya uyarısı

Sosyal medyanın faydaları olduğu kadar zararları da olduğunu ifade eden eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, gençlerin eleştirel bakış açılarını geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

10 Ekim 2015 Cumartesi, 15:35
ala

Merinos Gölpark’ta Uludağ Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelen Efkan Ala, gençleri sosyal medya konusunda uyardı. İletişim devrinin olduğu bir çağda yaşandığını belirten Ala, “Gençlerimiz bu çağla birlikte büyüyor. Burada bilgiye ve malumata erişmek çok kolay. Ama bilgi ile malumatı bir birinden ayırmak lazım. Eskiden insanlar yazılı olan her şeye doğru gözüyle bakardı. Çünkü insanlar bile bile bir yalanın yazılacağına inanmazdı. Ama şimdi insanlar aklına geleni yazıyor” diye konuştu.
İnsanların düşüncelerini sosyal medya ile anında paylaştığını belirten Ala, “Bu, doğru mu, yanlış mı ayırt edilmeden yapılıyor. Ben gençlerimizin bu hataya düşmelerini istemiyorum. Gençlerimiz için eleştirel düşünce vazgeçilmez olmalı. İletişim devriminin olumlu etikleri olduğu gibi olumsuz etkileri de çok. Gençlerimizi iletişim çağının yan etkilerinden korumanın yolu eleştirel düşünceden geçer” dedi.
Ala, yaptığı konuşmasının ardından basına kapalı olarak üniversiteli gençlerin sorularını cevapladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>