Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Bakan Ala: “Terör olayları çözüme kavuşturulacak”

13 Mart 2016 Pazar, 17:45
BAKAN ALA: "TERÖR OLAYLARI ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAKTIR" İÇİŞLERİ BAKANI EFKAN ALA: "TÜRKİYE'NİN ESKİDEN BERİ VAR OLAN TERÖR SIKINTISI KENDİSİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE MÜCADELESİNDE MİLLETİMİZİN DUALARIYLA VE DESTEĞİYLE ONLARIN ARZU ETTİĞİ İSTİKAMETTE ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAKTIR" "TÜRKİYE, 79 MİLYON OLARAK İLERİYE DOĞRU YÜRÜYECEK VE BÜTÜN PROBLEMLERİNİ ÇÖZECEKTİR" "TERÖR MESELESİNİ İNŞALLAH TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDEN ÇIKARTACAK İNİSİYATİFİ ALIYORUZ VE YOLA DEVAM EDİYORUZ" "HİÇBİR BAŞARI ÇAĞRISI OLMAYAN TERÖRÜ DESTEKLEYENLER DERHAL DESTEKLERİNDEN VAZGEÇSİN"

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Türkiye’nin eskiden beri var olan terör sıkıntısının milletin arzu ettiği istikamette çözüme kavuşturulacağını söyledi.
İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği İl Danışma Meclis Toplantısı’na katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Bakan Ala, “Güneydoğu’da, Doğu’da, Suriye’de, Irak’ta ortaya çıkan problemler ile Türkiye’nin eskiden beri var olan terör sıkıntısı kendisine yakışır şekilde mücadelesinde milletimizin dualarıyla ve desteğiyle onların arzu ettiği istikameti çözüme kavuşturulacaktır. Türkiye, bu konuda da kendine üzerine düşeni milletin layıkıyla yerine getirecektir. Türkiye, 79 milyon olarak ileriye doğru yürüyecek ve bütün problemlerini çözecektir” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDEN ÇIKARTACAK İNİSİYATİFİ ALIYORUZ”
Doğu’daki sokağa çıkma yasakları ile ilgili de konuşan Bakan Ala, “İşi doğru yapıyorsunuz korkmayın. Vatandaşın sağlığını, güvenliğini, huzurunu esas alıyorsanız yola devam edin, biz de bunu yapıyoruz. Bazı hususlarda sokağa çıkma yasakları gündeme geliyor. Bu uzun sürüyor. Ama ne dedik; vatandaşlarımıza, insanımıza sıkıntı gelmemesini sağlamak, vatandaşlarımıza devletin adil davrandığını hissettirmeliyiz. Biz hukuk ve demokrasi içerisinde ama kararlı bir biçimde bu meseleyi vaziyet ediyoruz. Bu meseleyi inşallah Türkiye’nin gündeminden çıkartacak inisiyatifi alıyoruz ve yola devam ediyoruz” diye konuştu.

“TERÖRÜ DESTEKLEYENLER DERHAL DESTEKLERİNDEN VAZGEÇSİN”
“Biz bu mücadele sırasında vatandaşlarımızın en az sıkıntı çekebilecek şekilde organizasyonlarımızı yapıyoruz” diyen Bakan Ala şöyle devam etti:
“Şimdiden o problemli olan yerleri temizlendikten sonra eski haline getirip daha iyisini yapacağız. Oradaki vatandaşlarımıza hemen yardımları yapıyoruz. Vatandaşlarımıza sağ olsunlar bunu görüyorlar ve hakkını teslim ediyorlar. Hiçbir başarı çağrısı olmayan terörü destekleyenler derhal desteklerinden vazgeçsin. Milleti maliyet etmesinler. Milletimiz nasıl bizim yanımızda nasıl bu işe destek veriyor; bunun nedeni 2002’den sonra Türkiye’de AK Parti’nin uyguladığı reformlardır. İnsana dokunan hizmetleridir. Ayrımcılık yapmamasıdır. Ayrımcılığı ortadan kaldırmasıdır. Hak ve hukuku yerine getirmesidir. Demokratik adımları atmasıdır. Yasakları ortadan kaldırmasıdır. Daha basit konulardan bahsedebilirdik, belki onlar da heyecan verici olabilirdi. Ama yükümüz ağır, hedefimiz büyük ve gönlümüz şairin dediği gibi Akdeniz gibi geniş ve sorumluluğumuz bütün yer hücredeki insanlara karşıdır.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>