Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Bahçeli’den herşeye hayır… Başbakan görevi iade ediyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet kurma çalışmaları kapsamında MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüştü. 2 saat 27 dakika süren görüşme sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklama yaptı.

17 Ağustos 2015 Pazartesi, 18:10
davutoglu-ve-bahceli-gorusmesi-sona-erdi-1169650-664x354

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet kurma çalışmaları kapsamında MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüştü. 2 saat 27 dakika süren görüşme sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklama yapıyor.
İşte Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları:
Sayın Bahçeli ile önemli bir görüşme yaptık. Samimi ve dürüst bir görüşme oldu. Terörle mücadelede gelinen noktayı ele aldık. Bahçeli, AK Parti ile bir koalisyonun olmasını mümkün görmediğini söyledi. Bahçeli, Daha sonra olabilecek senaryoları gündeme getirerek AK Parti ile bir seçim hükümeti uygun görünmüyor dedi.
ERKEN SEÇİME DE DESTEK VERMEDİ
Sayın Bahçeli, erken seçime destek vermeyeceklerini ifade etti. Görüşmemizde 17-25 Aralık konusu da gündeme gelmiştir. Yaptığımız görümelerde kolalisyon çıkmamıştır. Koalisyon için görüşmelerde elimden gelen bütün çabayı göstermiş oldum. Olabilecek bütün yolları denediğime inanıyorum. Buna herkes şahittir. Cumhurbaşkanımızla da istişare ederek adım atacağız. Biz kapıları kapatmış değiliz. Gerekirse görevi iade edeceğim.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>