Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Bahar çiçekleri fotoğraf meraklılarını coşturdu

Şubat ayının son gününde 21 derece hava sıcaklığı ile baharı karşılayan Bursa, fotoğraf sanatçılarına ilham kaynağı oldu.

28 Şubat 2016 Pazar, 19:14
fotoğraf

Tophane, Muradiye,Yeşil, Emirsultan, Çekirge’deki tarihi külliyelerde ağaçların çiçek açmasıyla ortaya çıkan bahar manzarası sanat ruhlu insanları harekete geçirdi. Özellikle İznik işi turkuaz çinileriyle Bursa’nın simgesi haline gelen Yeşil Türbe’nin etrafında açan çiçekler ziyaretçilere çok güzel fotoğraf imkanı verdi. Çiçek açan erik ve badem ağaçları, çalılı bahçe bitkileri fotoğraf meraklısı ziyaretçilerin güzel kareler yakalamasına zemin hazırladı. Havanın sıcaklığını fırsat bilip, sokaklara düşen yerli ve yabancı turistler kadim şehir Bursa’nın binlerce mekanını fotoğraflayarak, sosyal medyada paylaştı.

BAHAR ÇİÇEKLERİ FOTOĞRAF SANATÇILARINI COŞTURDU PARK VE BAHÇELERDE ÇİÇEK AÇAN AĞAÇLAR, GÜNEŞLİ BİR BAHAR GÜNÜNDE BURSA’DAKİ FOTOĞRAF SANATÇILARINI VE SOSYAL MEDYA TAKİPÇİLERİNİ HAREKETE GEÇİRDİ BURSA’NIN TARİHİ MEKANLARINDAKİ ÇİÇEKLİ BAHAR GÜNLERİ CEP TELEFONUNU VE FOTOĞRAF MAKİNELERİ İLE ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

Osmanlı ilk payitahtı (başşehir) olan Bursa’da tarihi mekanların pırıl pırıl olduğunu belirten ziyaretçiler, bu şehri görmekten mutluluk duyduklarını ifade ettiler. İlk cemrenin düşmesiyle birlikte havaların ısınması da Bursa’yı görmeye gelenlere unutulmaz bir gün yaşamalarına vesile oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>