Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Bağış bahanesiyle sadaka kutusunu çaldı

Bursa’da maya almaya geldiği fırında sadaka kutusunu çalan hırsız kameralara yakalandı.

04 Temmuz 2016 Pazartesi, 13:30
20160704AW793873_02

Bursa’da maya alma bahanesiyle geldiği fırında bağış yapacağını belirtip sadaka kutusunu çalan hırsız kameralara yakalandı.

BAĞIŞ YAPACAĞIM DEYİP SADAKA KUTUSUNU ÇALDI SADAKA KUTUSUNU ÇALARKEN KAMERAYA YAKALANDI
Olay, merkez Osmangazi ilçesi Kanalboyu Caddesi’nde 51 yaşındaki Ahmet Penek’e ait ekmek fırınında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kimliği belirlenemeyen bir kişi maya alma bahanesiyle fırına girdi.
Bir adet maya alan kimliği belirsiz hırsız, daha sonra bağış yapacağını belirtip bozuk para aramaya başladı. Ancak bağış yapacak bozuk para bulamayan kimliği belirsiz kişi Penek’ten bir maya daha istedi. Penek ikinci mayayı almaya gittiğinde tezgahın üzerinde duran bağış kutusunu çalan hırsız kayıplara karıştı. Mayayı vermek için geri geldiğinde içerisinde 400 lira para bulunan sadaka kutusunun yerinde olmadığını fark eden Ahmet Penek, polisi arayarak ihbarda bulundu.

20160704AW793873_03
Sadaka kutusundaki paraların durumu olmayan çocuklara burs için toplandığını dile getiren Ahmet Penek, “Biz durumu sonradan fark ettik. Normal müşteri gibi maya almaya gelmiş. Bir maya istemiş daha sonra sadaka kutusunu gözüne kestirince ikinci mayayı istemiş. İçeriye girince sadaka kutusunu alıp kaçmış” dedi.
Polis ekipleri iş yerine ait kameraları incelemeye alarak, olayla ilgili soruşturma başlattı.

BAĞIŞ YAPACAĞIM DEYİP SADAKA KUTUSUNU ÇALDI SADAKA KUTUSUNU ÇALARKEN KAMERAYA YAKALANDI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>