Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Ayvalıdere için 6 mahalle sakini ayaklanınca Buski’den açıklama geldi

Bursa’da 6 mahalle sakinlerinin eyleminin ardından Ayvalı Deresi ile ilgili açıklama yapıldı.

14 Temmuz 2015 Salı, 13:24
ayvalidere eylemi

Yüzüncü Yıl, 29 Ekim, Ertuğrul, Altınşehir, Özlüce ve 19 Mayıs Mahallesi sakinleri hafta sonu eylem yaparak derenin ıslah edilmesini istemişti. Bunun üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama geldi.
BUSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İzmir Yolu ile Ayvalı Dere’nin Nilüfer Deresi bağlantısını sağlayan noktadaki 10 kilometrelik güzergahın projesinin tamamlandığına işaret edilerek, derenin ıslah çalışmalarına ise önümüzdeki yılın yatırım programı çerçevesinde başlanmasının planlandığına dikkat çekildi.
Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğü ve yol göstericiliğindeki altyapı çalışmalarına artan bir hızla devam edildiğine işaret edilen açıklamada, bu kapsamda BUSKİ olarak bugüne değin, 70 kilometrelik dere ıslahının gerçekleştirildiği ifadesinde bulunuldu.
Açıklamada, dere temizliği işlemlerinin de her yıl planlanan takvim dahilinde tekrarlandığına dikkat çekilerek, Ayvalı Dere’deki rutin temizlik çalışmalarına 20 Temmuz 2015 tarihi itibariyle başlanılacağına işaret edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>