Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Aykırı Sinema kapılarını sinemaseverlere açtı

Aykırı Sinema Derneği, Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde kapılarını yurttaşlara açtı. Açılış programında ‘Uçurtmayı Vurmasınlar’ film gösteriminin ardından oyuncu Nur Sürer ve filmin yönetmeni Tunç Başaran ile söyleşi yapıldı.

02 Şubat 2016 Salı, 11:06
Aykırı Sinema (3)

Endüstriyel sinemaya karşı ‘Sinemayı AVM’lere hapsedenlere inat, hepimiz için sinemayı yeniden yaşamın arasına katacağız’ diyerek 2011 yılında sosyal medyada kurulan Aykırı Sinema, Bursa’da Aykırı Sinema Derneği olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Aykırı Sinema Derneği, Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen açılış töreni ile kapılarını sinemaseverlere açtı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılış programında Tunç Başaran’ın yönetmenliğini yaptığı, başrollerinde Ozan Bilen, Nur Sürer, Füsun Demirel’in yer aldığı 1989 yapımı ‘Uçurtmayı Vurmasınlar’ filminin gösterimi yapıldı.

Çok sayıda yurttaşın katıldığı film gösteriminin ardından filmin yönetmeni Tunç Başaran ve başrol oyuncusu Nur Sürer ile söyleşi yapıldı.

Söyleşide katılımcıların sorularını yanıtlayan Nur Sürer, ‘Ben bu ülkede sadece barış olmasını istiyorum. Bunu gönülden istiyorum’ diyerek barış mesajları verdi.

Aykırı Sinema (2)

 

Söyleşinin sonunda Başaran ve Sürer’e sinemaya katkılarından dolayı Nilüfer Belediyesi Meclis üyesi Aysel Okumuş ve Aykırı Sinema Derneği çiçek vererek teşekkür etti.

Tunç Başaran, Nur Sürer ve Nilüfer Belediyesi Meclis üyesi Aysel Okumuş’un açılışını birlikte yaptığı dernek ofisi Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde faaliyetlerine başladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>