Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi

Artık karayolu çekirdek tarlası olmayacak

Bursa’nın İnegöl ilçesinde çiftçiler artık ayçekirdeklerini daha güvenli alanda kurutacak.

19 Eylül 2016 Pazartesi, 12:10
ÇİFTÇİLER ARTIK AYÇEKİRDEKLERİNİ ÇEVRE YOLUNDA KURUTMAYACAK

Bursa’nın İnegöl ilçesinde çiftçiler artık ayçekirdeklerini daha güvenli alanda kurutacak.

ÇİFTÇİLER ARTIK AYÇEKİRDEKLERİNİ ÇEVRE YOLUNDA KURUTMAYACAK
Büyükşehir Belediyesi, İnegöllü çiftçilerin ayçekirdeği kurutma alanı meselesini çözümü kavuşturdu. Daha önce ürünlerini çevre yolu üzerinde kurutan ve zaman zaman trafik kazalarına maruz kalan çiftçileri bu sıkıntıdan kurtarmak için Deydinler ve Ortaköy mahalleri arasına 2.3 kilometre uzunluğunda ürün kurutma alanı yapıldı. Asfaltla kaplanan alan kurutma mevsimi dışında ulaşımda kullanılabilecek.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaklaşık 1 milyon liralık yatımla oluşturulan ürün kurutma alanının bölgenin önemli bir talebi olduğunu, kurutma sezonu dışında da yolun ulaşımı rahatlatacağını söyledi.
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, küçük gibi görünmesine rağmen bölge çiftçisi için büyük bir ihtiyacın giderildiğini belirterek, tarıma destekleri dolayısıyla Büyükşehir’e teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>