Son Dakika
25 Ocak 2017 Çarşamba

Ay yıldız Yıldırım’da parlayacak…

Yıldırım Belediyesi Bayrak Alanı, 29 Ekim gecesi adına yakışır bir organizasyona ev sahipliği yapacak.

22 Ekim 2015 Perşembe, 21:03
edebali bayrak

Yıldırım Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. yıldönümünde farklı bir kutlamaya imza atmaya hazırlanıyor. Kutlamalar, 29 Ekim 2015 Perşembe akşamı saat 18.30’da Gökdere Meydanı’ndaki yürüyüş ile başlayacak. Gökdere Meydanı’ndan kortej eşliğinde Yıldırım Belediyesi Bayrak Alanı’na yürüyecek protokol üyeleri ve vatandaşlar daha sonra sıra ile alana alınacak. Burada kendilerine verilecek özel numaraların yazılı olduğu kağıt ile görevliler tarafından o numaraya ait parsele yönlendirilecek gönüllü 1923 kişi, verilecek komut sonrası ellerindeki meşaleleri yakarak ay ve yıldızı oluşturacak. Gökyüzünden fotoğraflarının çekilmesi ile de bu sahne ölümsüzleştirilecek.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 92 sene önce atalarımızın gösterdiği dik duruşun, kararlılığın ve birlikteliğin aradan geçen onca seneye rağmen hiç azalmadığını ispatlamak için böyle bir proje hazırladıklarını söyledi. Edebali, “Cumhuriyetimizin 92. yıldönümünde şehrimizin yerel hizmetlerde kalkınma hamlesini büyük bir hızla sürdürmeye; geleceğe Yıldırımlı hemşehrilerimizle beraber emin adımlarla yürümeye kararlıyız” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>