Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Avrupa halterine Yıldırım damgası

11 Ağustos 2015 Salı, 17:34
AVRUPA HALTERİNE ‘YILDIRIM’ DAMGASI YILDIRIM BELEDİYESPORLU MİLLİ HALTERCİ RAMAZAN KARA, AVRUPA BİRİNCİSİ OLDU

Yıldırım Belediyesporlu milli halterci Ramazan Kara, İsveç’te düzenlenen U15-U17 Avrupa Halter Şampiyonası’nda silkmede birinci, koparmada üçüncü, toplamda ise Avrupa ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.
Ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında kazandığı derecelerle Yıldırım’ı ‘spor şehri’ konumuna getirmek isteyen Yıldırım Belediyesi, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Yıldırım Belediyesporlu milli halterci Ramazan Kara, İsveç’te 1-4 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen U-15 / U17 Avrupa Halter Şampiyonası’nda 56 kilogramda silkmede 1’inci, koparmada 3’üncü, toplamda ise Avrupa ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yi makamında ziyaret eden şampiyon sporcu, desteklerinden dolayı Yıldırım Belediyesi’ne teşekkür etti. Yıldırım Belediyespor Kulübü Başkanı İlhami Aydın ve antrenör Sunay Bulut’un da katıldığı ziyarette konuşan Başkan Edebali ise, Ramazan Kara’nın kazandığı başarıdan dolayı gurur duyduklarını belirterek “Bizlere milli gururu yaşatan sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
SPOR YATIRIMLARI HIZ KESMİYOR
Yıldırım’ı her alanda kalkındırma yolunun çocuklar ve gençlere yapılan yatırımlardan geçtiğini aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, “250 bini aşkın genç nüfusumuz ilçemizi geleceğe taşıyacak büyük bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli ortaya çıkarmanın en önemli araçlarından biri de spor. Bu anlamda çocuklarımıza ve gençlerimize destek vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu. İlçeye sportif anlamda katkılarının ilerleyen dönemlerde artarak süreceğini belirten Başkan Edebali, “Ramazan Kara ve diğer şampiyon sporcularımızın elde ettikleri ve edecekleri başarılar sayesinde Yıldırımlı gençlerimizi spora daha çok teşvik edeceğiz. Spor sayesinde tam donanımlı yetişecek çocuklarımız, ilçemizi geleceğe taşıyacaklardır” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>