Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Atatürk Stadı AVM olacak mı?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eski stadın kullanım hakkının Gençlik Spor Bakanlığı’na geçeceğini belirterek boşalacak alanın spor tesisi ve meydan olarak projelendirileceğini söyled

29 Aralık 2015 Salı, 10:19
bursa atatürk stadı

Markaj Özel’de Atatürk Stadı’nın geleceğiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Recep Altepe, mevcut alanın kullanım hakkının şubat ayından itibaren Gençlik Spor Bakanlığı’na geçeceğini söyledi.

Altepe, “Atatürk Stadı Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmişti. Stadın işlevi tamamlandığı ve fonksiyonu bittiği için tahsis tamamlanıyor. 10 Şubat’tan itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığımızın malı olacak. Bakanlığımızın bu bölge için birkaç projesi var. Bize de danışıyorlar. Atatürk Stadı’nın bulunduğu alanda AVM ve Gökdelen yapılmayacak. Projeye göre tribünün ve yeşil alanın bir kısmının kalması söz konusu” dedi.

SAMİMİ BULMUYORUM

Akademik odaların itirazlarını samimi bulmadığını dile getiren Recep Altepe, “Bursa’nın bir meydan ihtiyacı vardı.
Bu proje ihtiyacı karşılayacak. Akademik odalar neye itiraz ediyordu. Ben o itirazları samimi bulmuyorum. Altıparmak, Çekirge yolları sıkışık, burada trafik rahatlayacak. Heykel’e çıkmak isteyen vatandaşlarımız yeraltına yapılacak otoparka araçlarını bırakacak. Zaten tramvay hattımız da var. Ulaşım daha da rahatlayacak. Miting yapmak isteyenlerin başka bir yere gitmesine gerek kalmayacak. Bakanlığımız da burada spor alanları inşa edecek. Bursa hem bir spor alanı hem de bir meydan kazanacak” diye konuştu.

Kaynak. Bursa Hakimiyet.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>