Artvin Günleri’nden coşkulu kapanış

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Artvin Günleri’nin kapanış törenine katıldı. Vali Karaloğlu, “93 Harbinden günümüze kadar Artvin’den gelen çok sayıda vatandaşımız ‘Ulu Şehri’ vatan kılmışlar” dedi.

25 Mayıs 2015 Pazartesi, 09:33
1

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, yoğun programları yüzünden açılışında yer alamadığı coşku dolu geçen ‘Bursa Artvin Günlerinin’ kapanış törenine katıldı. Şölende konuşan Vali Karaloğlu, “ Artvin işlenecek toprak olmadığı için çok göç veren şehirlerimizdendir. Artvinlilerin en fazla göç ettiği şehirlerin başında Bursa gelir. 93 Harbinden günümüze kadar Artvin’den gelen çok sayıda vatandaşımız ‘Ulu Şehri’ vatan kılmışlar. Birinci kuşak Artvinliler, yani Artvin’de doğanlar için sorun yok. Fakat Bursa’da doğan kuşaklar için kendi kültürlerini, geleneklerini yaşayabilmeleri için bu gibi etkinlikler çok önemli. Ben bu etkinlikte emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum” dedi.

Ahmet Taner Kışlalı meydanında, 21 Mayıs’ta başlayarak 4 gün süren Artvin şöleni beklentinin de üzerinde gerçekleşen ilgi ve coşku ile bir daha ki sene görüşmek dilekleriyle son buldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>