Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Arap ülkeleri konseyi Suuçtu’ya hayran kaldı

Bursa’nın Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi Standardizasyon Teşkilatı (GSO) Başkanı Nabil Bin Ameen Molla’yı Suuçtu Şelalesi’nde ağırladı.

05 Ağustos 2015 Çarşamba, 21:27
ARAP ÜLKELERİ KONSEYİ SUUÇTU’YA HAYRAN KALDI

Bursa’nın Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi Standardizasyon Teşkilatı (GSO) Başkanı Nabil Bin Ameen Molla’yı Suuçtu Şelalesi’nde ağırladı.
TSE ile imzalanan Aksiyon Planı Yol Haritası’nın hayata geçirilmesi için Türkiye’ye gelen GSO Başkanı Nabil Molla, son yıllarda Arap turistlerin ilgisini hızla çeken Mustafakemalpaşa’da Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı’nı gezerek, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile bir araya geldi. Nabil Molla’nın Mustafakemalpaşa’yı ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurtulan, TSE ve GSO’nun bölgesel ve uluslararası zeminde ortak hareket etmesini öngören protokolün hayırlı olmasını diledi.
Suuçtu Şelalesi’ni gezen heyete bölgesel turizm çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Sadi Kurtulan, turist hareketliliğini Mustafakemalpaşa’ya taşımak istediklerini, bu doğrultuda termal ve doğa turizmini canlandıracak hamlelere ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.
Mustafakemalpaşa’nın özellikle Arap turistlerin Bursa ziyaretlerindeki önemli gezi rotalarının başında geldiğini belirten Kurtulan, “Suuçtu Şelalesi ve Tümbüldek Kaplıcaları marka değeri olan tabiî güzelliklerimizin başında geliyor. Fotoğraf sanatçılarından, doğa sporcularına uzanan geniş bir yelpazede yerli ve yabancı turistlere doğal bir platform sunan bu değerlerimizi yeni çalışmalarla dünyaya tanıtacağız” dedi.
GSO Başkanı Nabil Bin Ameen Molla da, “Türkiye ile Arap ülkeleri arasında güçlü bir tarih ve kültür hafızası var. Son yıllarda ülkeler arasındaki ticaret ve turizm hacmi arttı. Bursa’ya 40 yıl önce ziyaret etmiştim. Yıllar sonra bu tekrar gelerek hem hatıralarımızı tazeledik, hem de dostlarımızla buluştuk. Güzelliğini daha önce duyduğum Suuçtu Şelalesi’ne gelmek nasip oldu” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>