Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Araba Müzesi’nde festival coşkusu

Polonyalı şarkıcı Monika Bulanda, Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’nde sevenleriyle bir araya geldi.

26 Mayıs 2016 Perşembe, 10:44
dfghjhgf

Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan ‘55. Uluslararası Bursa Festivali’, Polonyalı şarkıcı Monika Bulanda’yı ağırladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 55.’si düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Festivali’, Polonyalı şarkı yazarı, perküsyonist ve vokalist Monika Bulanda’yı Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’nde verdiği özel konserle ağırladı.
Kendine has tarzıyla dikkati çeken ve samimiyetiyle göz dolduran genç şarkıcı, Bursalı sevenlerine İngilizce ve İspanyolca’nın yanı sıra sözlerini kendisinin yazdığı Türkçe şarkılarını da seslendirdi. Genç şarkıcı, Özkan Uğur ve Aşık Veysel’den de şarkılar söyledi. Sahne performansını enstruman çalarak da renklendiren Bulanda, Bursalılara coşkulu bir akşam yaşattı.
Daha önce Kenan Doğulu ve Mabel Matiz gibi ünlü isimlerle aynı sahneyi paylaşan ve kültürlerarası sanat köprülerin inşasına önemli katkı sağlayan genç sanatçı, eklektik müzik yaklaşımının yansıdığı özel repertuarıyla dinleyicilerini doyasıya eğlendirdi. Bulanda, özgün konserinde davul çalıp Bursa türküsü söylerken dinleyicilerinden de bol bol alkış aldı.
Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik ile Polonya İstanbul Başkonsolosu Grzegorz Michalski de Bulanda’yı ilgiyle izleyenler arasındaydı. Fatma Durmaz Yılbirlik, gecenin sonunda Bursa’da konser vermenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Bulanda ile Başkonsolos Michalski’ye teşekkür plaketi verdi.
Öte yandan Monika Bulanda’nın resimlerinin yer aldığı sergi de konseri izlemeye gelenlere sürpriz oldu. Genç sarkıcının, evren ve evrenin farklı boyutları arasındaki ilişkileri kendi özgün plastik kurgusu içinde anlattığı resimleri sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

‘55. Uluslararası Bursa Festivali Programı’
29 Mayıs – Müziğin ustalarıyla ‘Gazino Show’ (Neşe Karaböcek, Seçil Heper, Seyyal Taner, Semiha Yankı, Ersan Erdura, Nur Yoldaş, Ercan Turgut, Tülay Özer, Bilgen Bengü, Funda)
30 Mayıs – Fuat Saka & Niyazi Koyuncu & Karmate
31 Mayıs – Aşkın Nur Yengi & Harun Kolçak
1 Haziran – Candan Erçetin
2 Haziran – The Dire Straits, Experience
4 Haziran – İlhan İrem

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>