Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Ankara’da sıcak saatler!

Ankara’daki terör saldırısının ardından BM’nin 5 daimi üye ülkesi ile Hollanda, Almanya ve AB’nin Türkiye’deki büyükelçileri bilgilendirilecek.

18 Şubat 2016 Perşembe, 15:17
disisleri_bakanligu

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) beş daimi üyesinin büyükelçileri,Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı ve AB Dönem Başkanı Hollandabüyükelçisi, Ankara’daki terör saldırısıyla ilgili bilgilendirilmek üzere Dışişleri Bakanlığına davet edildi.

İŞTE DAVET EDİLEN İSİMLER

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Dışişleri Bakanlığı, bilgilendirme için ABDBüyükelçisi John Bass, Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann, Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov, İngiltere Büyükelçisi Richard Moore, Fransa Büyükelçisi Charles Fries, Çin Büyükelçisi Yu Hong Yang, AB Dönem Başkanı Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Cornelis Van Rij ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Haber’e davette bulundu.

 ankara-da-sicak-saatler-buyukelciler-disisleri-8171872_x_8184_300

GÖRÜŞMELER AYRI AYRI YAPILIYOR

Bakanlık Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, ilgili büyükelçilerle görüşmeleri ayrı ayrı sürdürüyor.

DAVUTOĞLU “TALİMAT VERECEĞİM” DEMİŞTİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’daki terör saldırısıyla ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na talimat vereceğini, P5 ülkeleri ile dost ve müttefik ülkelerin büyükelçilerininDışişleri Bakanlığı’na çağrılarak saldırıyla ilgili bilgi ve belgelerin verileceğini söylemişti.

DAVUTOĞLU VE ERDOĞAN YPG’Yİ İŞARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün yaptıkları açıklamalarda saldırının PYD/YPG ile doğrudan bağlantılı olduğunu belirtmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>