Ankara'da sıcak saatler!

Ankara'daki terör saldırısının ardından BM'nin 5 daimi üye ülkesi ile Hollanda, Almanya ve AB'nin Türkiye'deki büyükelçileri bilgilendirilecek.

SİYASET, 18 Şubat 2016 Perşembe, 15:17
Ankara'da sıcak saatler!
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) beş daimi üyesinin büyükelçileri,Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı ve AB Dönem Başkanı Hollandabüyükelçisi, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili bilgilendirilmek üzere Dışişleri Bakanlığına davet edildi. İŞTE DAVET EDİLEN İSİMLER Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Dışişleri Bakanlığı, bilgilendirme için ABDBüyükelçisi John Bass, Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann, Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov, İngiltere Büyükelçisi Richard Moore, Fransa Büyükelçisi Charles Fries, Çin Büyükelçisi Yu Hong Yang, AB Dönem Başkanı Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Cornelis Van Rij ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Haber'e davette bulundu.
 ankara-da-sicak-saatler-buyukelciler-disisleri-8171872_x_8184_300
GÖRÜŞMELER AYRI AYRI YAPILIYOR Bakanlık Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, ilgili büyükelçilerle görüşmeleri ayrı ayrı sürdürüyor. DAVUTOĞLU "TALİMAT VERECEĞİM" DEMİŞTİ Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na talimat vereceğini, P5 ülkeleri ile dost ve müttefik ülkelerin büyükelçilerininDışişleri Bakanlığı'na çağrılarak saldırıyla ilgili bilgi ve belgelerin verileceğini söylemişti. DAVUTOĞLU VE ERDOĞAN YPG'Yİ İŞARET ETTİ Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün yaptıkları açıklamalarda saldırının PYD/YPG ile doğrudan bağlantılı olduğunu belirtmişti.
SPOR
Feci kazandan sonra ilk maç...
Chapecoense, kasım ayında yaşanan uçak kazasının ardından ilk kez sahaya çıkıyor.
GÜNDEM
Jed Fadıl davasında flaş gelişme
Jet Fadıl lakaplı iş adamı Fadıl Akgündüz "nitelikli dolandırıcılık" suçundan 2 bin 443 yıla kada...
SPOR
Spor yapanlar dikkat!..
Hindistan'da bir genç kas yapmak için gittiği spor salonunda bacaklarını kırdı. Yerde yatan genç,...
SPOR
Beşiktaş'ın referandum şansı
UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş'ın rakibi olan Lyon, 2-20 Nisan arasındaki tam 6 maça çıkacak. Beşi...
EĞİTİM
Öğretmenler dikkat! Başvurular açıklandı...
Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında ön başvuru yapan adayların ...
SPOR
G.Saray'dan beklenen açıklama!
Galatasaray, Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüpten ihraç edilmelerinin aidat ile ilgili olmadığın...