Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Altın biber festivali mevlid ile başladı

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için okutulan mevlid ile başlayan İkinci Uluslararası Altın Biber Festivali devam ediyor.

06 Eylül 2015 Pazar, 18:06
ALTIN BİBER FESTİVALİ MEVLİD İLE BAŞLADI

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için okutulan mevlid ile başlayan İkinci Uluslararası Altın Biber Festivali devam ediyor.
3 Eylül akşamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için okutulan mevlid ile başlayan, İkinci Uluslararası Altın Biber Festivali’ne vatandaşlar ve üreticiler yoğun ilgi gösterdi. 4 Eylül tarihinde kortej yürüyüşü ile devam eden programda Mehteran takımı ve atlı gurubu gösteriler yaptı. Tarım aletleri, el sanatları ve köy stantlarının yer aldığı festivalde resim sergisi açılırken biber turşusu yarışması yoğun ilgi gördü. Ayrıca festivalde biberlerin yanı sıra ilçede yetişen birçok değişik ürün de ihracatçı firmaların ve gelen misafirlerin dikkatini çekti.
Festivale katılan Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Yıllardır bin bir emekle çiftçimizin ürettiği biberin, ülkemiz ve dünya pazarında önemli bir yer edinmesi için gerçekleştirdiğimiz Altın Biber Festivali, ilçemize, çiftçimize yeni bir vizyon kazandırmıştır” diye konuştu.
Festivalin son gününde Yenişehir’in düşman işgalinden kurtuluşu kutlanacak. Şehitlerin ziyaretleri ve düzenlenecek olan modifiyeli araçların sergisi ile program sona erecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>