Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Almanya’da sığınmacılara taciz şoku!

Almanya’da sığınmacı yurdunda kalan kadınlar, görevlilerinin kendilerini duş alırken ve bebeklerini emzirirken telefonlarıyla filme aldıklarını söyleyerek polise başvurdu.

19 Şubat 2016 Cuma, 10:27
siginmacilar-taciz-sikayetinde-bulundu-8174247_x_6473_o

Köln’deki yılbaşı kutlamaları sırasındaki toplu taciz iddialarıyla sarsılan Almanya’da bu kez sığınmacılar taciz edildikleri gerekçesiyle şikayette bulundu.

“DUŞ ALIRKEN VE EMZİRİRKEN GÖZETLENİYORUZ”

Kölner Stadt-Anzeiger gazetesinin haberine göre, kaldıkları yurttaki şartları protesto eden onlarca kadın sığınmacı, güvenlik elemanlarının kendilerini duş alırken ya da bebeklerini emzirirken cep telefonuyla filme aldıklarını ve fotoğraf çektiklerini iddia etti.

YURTTAN KOVMAKLA TEHDİT ETMİŞLER

Kimi görevlilerin ise kadınları taciz ederek birlikte olma teklifinde bulunduğu, reddedilince de kadınları yurttan kovmakla tehdit ettikleri ileri sürüldü. İddialar üzerine yurtta kalan sığınmacı kadınların ifadesine başvuran Köln polisi, olayı araştırıyor. Soruşturma kapsamında güvenlikten sorumlu firmanın da iddialara ilişkin savunmasının alınacağı öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>