Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Ak Parti seçim startını iki bakanla verdi

AK Parti Bura İl Başkanlığı 1 Kasım’daki genel seçimler için bin 200 sandık koordinatörleri ve milletvekili adaylarıyla çalışma startını verdi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kaçak bir siyaset anlayışının Türkiye’ye herhangi bir hizmeti olabileceğine artık milletin inanmadığını söyledi.

03 Ekim 2015 Cumartesi, 18:21
iki bakan

AK Parti Bursa İl Başkanlığı, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) sandık koordinatörleri ve milletvekili adayları ile düzenlenen toplantının ardından seçim startını verdi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının ardından seçim minibüsleri önünde açıklamalarda bulunan AK Parti Bursa Milletvekili adaylarından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, milletvekili adayları ve eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ile ‘Ya Allah ya bismillah’ dediklerinin söyledi. Pazartesi gününden itibaren sabah 07.00’den 23.00’e kadar yoğun bir çalışma içerisinde olacaklarını belirten Müezzinoğlu, “Bin 200 sandık koordinatörü arkadaşımızın her biri 5 sandıkta görev alacak. Bu arkadaşlarımızla beraber seçmenimizle birebir iletişim kurarak, AK Parti’nin Türkiye’ye hizmetlerini, son 13 yıldır yaptıklarını ve gelecek 2023 vizyonunu seçmenimiz ile birebir paylaşacağız. Kurulduğumuz günden bugüne milleti kucaklayabilmek, milletin gönlünde yer edinebilmek ve milletle daha güçlü yolculuk yapabilmek için neler yaptığımızı ve yapacağımız aktaracağız. 2002’den bugüne 10 seçime girdik. 9’unu açık ara fark ile güçlü bir iktidar olduk. Son seçimlerde yine birinci olmamıza rağmen tek başımıza iktidar olamadık. Şimdi bunu telafi edeceğimiz sürece girdik” dedi.
Diğer siyasi partilerin Türkiye’nin sorunlarında nasıl kaçak güreş yaptığını Türkiye çok iyi gördüğünü belirten Müezzinoğlu, “Milletimizde AK Parti’nin güçlü iktidarı olmadığında hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağı görmüş oldu. Kaçak güreşen ‘ben yapmam sen yap’, ‘ben bu oyunda yokum’ diyen ve anayasal sorumluluklardan kaçak bir siyaset anlayışının Türkiye’ye herhangi bir hizmeti olabileceğine artık milletimiz inanmıyor. O nedenle AK Parti’nin milletle olan duygu ve gönül bağını güçlendirecek yol haritalarını belirledik” diye konuştu.
Türkiye’nin en kıymetli değeri demokrasisi olduğuna dikkat çeken Ala ise, “Demokrasinin vazgeçilmezi de sandıktır. Çünkü sandık millet iradesinin adresidir. Millet orada iradesini ortaya koyacak ve kendisini kimin yöneteceğine iradesini emanet edecektir. Bazı partiler problemlerden besleniyor. Biz ise çözümden beslenen bir partiyiz. Biz çözüm yaptıkça büyüyoruz. Biz reform yaptıkça destek alıyoruz. Daha Türkiye’nin alacağı çok mesafe var. Bu mesafeyi bilen ve gerektirdiği reformları yapabilecek istidada ve iradeye sahip olanda AK Parti’dir. Bizim petrol kuyularımız sandıklarımızdır. Bizim siyasal istikrarımız bizim kalkınmamızın olmzasa olmazıdır” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>