Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

AK Parti Bursa’da istifa

02 Ağustos 2016 Salı, 00:49
cemalettin-torun-abdullah-duman

AK Parti Bursa İl Başkanvekili,  Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Abdullah Duman, partideki görevinden istifa etti. Duman, yayınladığı açıklamada her zaman Cumhurbaşkanı’nın ve milletin aziz davasının bir neferi olduğunu söyledi. Açıklamasında partisindeki bazı yöneticilere de isim vermeden sert tepki gösterdiği açıklimageamasında Duman, şunları söyledi, “Değerli dostlar.

Evet nihayetinde istifa ediyorum.

Fethullah Gülen denen vatan hainine ve FETÖ terör örgütüne karşı bir istiklal ve varolma mücadelesinin yapıldığı, Cumhur Başkanımızın canına, bu aziz milletin geleceğine kastedildiği bir zamanda kendine menfaat devşirmeye çalışan, bu büyük millet ve daha da ötesinde ümmet meselesini parti içi malzeme yapmaya çalışan acizler ve zavallıları da kutluyorum. Başardınız.

Yıllardır yöneticiliğini yaptığım, mutlu günlerini olduğu kadar dertli ve hüzünlü günlerini, çokça da zorlu günlerini yaşadığım partimdeki görevimden bugün itibariyle il başkanıma verdiğim dilekçeyle istifa ediyorum.

“Evet paralelle alakanızın bulunmadığını biliyoruz, ancak bu algıyı da yönetmeliyiz” diyerek Bursa’daki birkaç fitne fesat odağını , birkaç makam mevki muhterisini mutlu etmeyi, paralelle mücadele olarak görenleri de anlamaya çalışıyor ve istifa ediyorum.

Bursa’ da gerçek anlamda paralelle, rüşvet ve yolsuzlukla mücadele eden bir İl Başkanına , gecesini gündüzüne katarak bu partinin Bursa da hak ettiği yere gelmesi için onunla beraber mücadele eden yönetici arkadaşlarıma, benden dolayı gelecek en ufak bir zarara katlanamayacağımı bilerek istifa ediyorum.

Gerçeğin algıya kurban edildiği günleri yaşıyoruz.

Çok yaygarası yapılan bir yalanın, az bilinen bir doğrudan daha makbul tutulduğu günleri yaşıyoruz.

Yüzyıllık bir aradan sonra yakalanan bir tarihi fırsatı, şahsi emellerine kurban edebilecek kadar gözü dönmüş, yeni türeyen paralel grupların taltif edildiği günler yaşıyoruz.

Bugüne kadar elimden gelen tüm sa’y ve gayretimle, tüm birikimimle bu kutlu davanın bir neferi oldum, ne siyasi ne ekonomik hiçbir talebim olmadı. Buna benimle çalışan tüm başkanlarımız şahittir. Bugünden sonra da hiçbir talebim olmadan yine bu davanın içinde olacağım. Bizim başka kapımız yok. Bugün benim istifa etmemi sağlayarak, ardından İl Başkanlığı ve 2019 hesapları yapan o makam mevki sahiplerinin ve onların beslediği kendini gazeteci sanan zevatın, bu partinin Allah göstermesin düşeceği ilk zafiyette kaçtığı günlerde de bizi arayan yine burada bulacak. Çünkü rahmetli Erbakan hocamızın kurduğu ilk partide de biz vardık, bugün de biz varız, yarın da biz olacağız.

Allah şahittir ki, hedeflerine ulaşmak için her yolu mübah gören, iftira atmanın ne denli büyük bir günah olduğunu bildikleri halde iftiralarıyla bu haksız algıyı oluşturanların öbür dünyada iki elim yakalarında olacaktır.

Allah şahittir ki; Cumhur Başkanımızın ve milletimizin bu aziz davasının, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en sadık neferi olmaya devam edeceğim. Eğer bugün kurunun yanında yaş da yanacaksa ve bu mücadelenin bu da bir gereğiyse, bunun için bedel ödemekten kaçınmam.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>