Ak Parti, Abdullah Gül’ün ismini sildi

Aralarında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile AK Parti’nin ilk Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış’ın da bulunduğu dört isim, AK Parti’nin kurucu üyeler listesinden çıkarıldı.

22 Şubat 2016 Pazartesi, 16:02
abdullah-gul-ak-parti-nin-kurucu-uye-8183789_x_9930_o

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti’nin kurucu üye listesinden çıkarıldı. Gül ile AK Parti’nin ilk Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış’ın da aralarında bulunduğu dört isim de, AK Parti’nin kurucu üyeler listesinden çıkarıldı. Kurucu üyeler listesine, hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmayan bir isim eklendi.

ABDULLAH GÜL’ÜN İSMİNİ SİLDİLER

AK Parti’nin resmi internet sitesindeki kurucular listesinde yer alan 11. CumhurbaşkanıAbdullah Gül ve partinin 2002’deki ilk Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış listeden çıkarıldı.Abdullah Gül ve Yaşar Yakış’ın yanı sıra Nur Doğan Topaloğlu ve Yasemin Kumral da ‘kurucu üyeler’ listesinden ismi silinenler arasında.

 abdullah-gul-ak-parti-nin-kurucu-uye-8183789_6944_m

KURUCU ÜYE SAYISI 64’TEN 61’E İNDİ

Daha önce 64 kişiden oluşan ‘kurucu üyeler’ listesinden dört isim silinirken öz geçmişine dair herhangi bir paylaşımda bulunulmamış olan Ceyhun Yasemin Şimşek adı eklendi. Üye fotoğrafı yerine ise sadece partinin amblem resmi paylaşıldığı görüldü. Partinin resmi internet sitesine göre kurucu üye sayı 64’ten 61’e inmiş vaziyette.

İşte o değişiklik:

Abdullah Gul ve Yasar Yakis 'kurucu uye' listesinden cikarildi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>