Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Ahşap ev alevlere teslim oldu

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde meydana gelen yangında müstakil bir ev kullanılmaz hale geldi. Elektrik kontağından kaynaklandığı yangın sırasında evde kimsenin olmaması facianın önüne geçti.

31 Ağustos 2015 Pazartesi, 10:57
yangin

Yangın, Orhangazi ilçesi Arapzade Mahallesi, Gül Sokak’ta meydana geldi. Oto tamirciliği yapan Ufuk Yılmaz’ın annesi Hatice Yılmaz ile kardeşleri Şafak ve Başak Yılmaz’ın yaşadığı evden aniden dumanlar yükselmeye başladı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri yönlendirildi. İtfaiye ekipleri müstakil evdeki yangını söndürmek için uzun süre mücadele etti. İki ayrı noktadan suyla yapılan müdahaleye rağmen ahşap çatılı evde alevler hızla yayıldı. Yaklaşık bir saat sonra kontrol altına alınabilen yangında ev kullanılmaz hale gelirken, içindeki eşyalar da kül oldu.

ELEKTRİK KONTAĞI
Ev sahipleri, ikamette yangına neden olabilecek bir şey olmadığını söylerken, tüpün kapalı olduğundan da emin olduklarını bildirdi. Yangın sırasında Armagaz ve BUSKİ ekipleri bölgede tedbir alırken, UEDAŞ ekipleri de sokaktaki enerjiyi kesti. Polis ve itfaiye ekiplerinin ilk yaptığı incelemede ise yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin edildi. Öte yandan, olay yeri inceleme ekibi de yanan eve gelerek incelemelerde bulundu.
Öte yandan, yangının ilk başladığı dakikalarda olay yerinde panik yaşandı. Anne ve kızının yaşadığı evde olduğunu zanneden Ufuk Yılmaz, alevlerin arasından geçerek evi kontrol etti. Kısa bir süre sonra, anne ve kızının yangından önce evden çıktığını öğrenilince herkes rahat nefes aldı.
Polis, evin kullanılmaz hale geldiği yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>