Ağaçta şok eden görüntü

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde akrabasına ait zeytinliğe ağaç budamak için giden Halil Ersoy, zeytin ağacına dolanmış yaklaşık 2 metre uzunluğunda Hazer yılanı görünce şok yaşadı.

02 Haziran 2015 Salı, 17:35
yilan

Keramet köyünde oturan ve bahçesinde gördüğü yılanı arkadaşlarıyla birlikte öldürmeyi düşünen Halil Ersoy, Berat Kandili olduğu aklına gelince yılana zarar vermeyip fotoğrafını çekmekle yetindi. Dallara dolanan yılan bir süre sonra gözden kaybolurken, yılanların arttığını söyleyen Halil Ersoy, 15-20 dakika önce yerde daha büyük bir yılan gördüğünü ama fotoğrafını çekemediğini belirti.
Uzmanlar ise, havaların ısınmasıyla birlikte kış uykusundan uyanan yılanların tarım arazilerine zarar veren farelerin ve diğer kemiricilerin yok edilmesini sağladığını söyleyerek yılanların öldürülmemesi konusunda uyarılarda bulunuyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>