Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

ABD ve Rusya arasında anlaşma!

Rusya ve ABD Suriye’deki terörist hedeflere ilişkin istihbarat paylaşımı konusunda anlaştı. Anlaşmanın şartları arasında terörist hedefler konusunda istihbarat değişimi yapılması da var.

20 Şubat 2016 Cumartesi, 16:31
abd-ve-rusya-suriye-de-istihbarat-paylasimi-8178655_x_7939_o

Rusya ve ABD’nin, Suriye’deki terörist hedeflere ilişkin istihbarat paylaşımı konusunda anlaşmaya vardı. Cenevre’de gerçekleştirilen görüşmelere yakın bir kaynak, Rus Interfax ajansına yaptığı açıklamada Rusya ve ABD’nin, Suriye’de ateşkes konusunda geçici bir metin üzerinde anlaştığını söyledi. Kaynak, bu anlaşmanın şartları arasında terörist hedefler konusunda istihbarat değişimi yapılması maddesinin de olduğunu vurguladı.

“KARŞILIKLI BİR İSTİHBARAT PAYLAŞIMINI İÇERİYOR”

Rus kaynak, “Metin, diğer maddelerle birlikte, ABD ve Rusya arasında Suriye’deki terörist hedefler hakkında karşılıklı bir istihbarat paylaşımını da içeriyor.” dedi.

 “NİHAİ OLMAYAN GEÇİCİ BİR METİN ÜZERİNDE ANLAŞTIK”

Aynı kaynak, Rus ve Amerikalı yetkililerin, Cenevre’deki görüşmelerinde Suriye’de ateşkes konusunda nihai olmayan geçici bir metin üzerinde anlaştıklarını da sözlerine ekledi.

“TARİH NET DEĞİL”

Kaynak, “Çatışmaların ne zaman duracağına dair tarih net değil. Nihai şeklin geliştirilmesine devam edilecek.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>