Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

AB, Yunanistan’ı kovuyor!

AB, Yunanistan’a sınırlarında yaşanan güvenlik sorunlarını düzene koyabilmesi için 3 aylık süre tanıdı. Bunu yerine getirmezse Schengen vize bölgesinden 2 yıla kadar uzaklaştırılabilecek.

12 Şubat 2016 Cuma, 21:09
ab-yunanistan-a-schengen-de-kalabilmesi-icin-3-8153424_x_1975_o

Avrupa Birliği (AB), Yunanistan’a sınırlarında yaşanan güvenlik sorunlarını düzene koyabilmesi için 3 aylık süre tanıdı. Bu mümkün olmazsa Yunanistan, Schengen vizebölgesinden 2 yıla kadar uzaklaştırılabilecek.

“3 AY İÇERİSİNDE SINIRLARINI DÜZENE KOYMASI GEREK”

Yunanistan’ın Schengen vize bölgesi dışında kalabileceğine ilişkin söylentilerde resmi süreç resmen başladı. AB, Yunanistan’ın geçici olarak Schengen dışı kalmaması için 3 ay içerisinde sınırlarını düzene koyması ve AB sınırlarının güvenliğini garanti etmesi isteniyor.

 2 SENEYE KADAR UZAKLAŞTIRILABİLİR

Bu mümkün olmazsa Yunanistan, iki yıla kadar (dört defa her altı ayda bir yenilenecek) geçici olarak Schengen dışı kalabilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>