80’lik rafting macerası

Düzce’nin Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen köyünün ihtiyar delikanlıları, köylerinde 15 yıldır yapılan rafting turlarına ilk kez katıldı.

GÜNDEM, 10 Mayıs 2016 Salı, 13:48
80’lik rafting macerası

Düzce’nin Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen köyünün ihtiyar delikanlıları, köylerinde 15 yıldır yapılan rafting turlarına ilk kez katıldı. Beyaz sakalları ve şalvarları ile kendilerini Melen Çayı’nın azgın sularına bırakan ihtiyar delikanlılar herkesin ilgi odağı oldu.

Düzce’nin Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen köyü hafta sonları binlerce rafting tutkununu ağırlıyor. Yerli ve yabancı turistler yeşil doğanın içinde stres atarken zipline yaparak heyecanın doruklarına ulaşıyor. Tatilciler zipline macerasının ardından ise kendilerini Melen Çayı’nın azgın sularına bırakıyor. Yaklaşık 15 kilometrelik parkurda heyecan dolu anlar yaşayan rafting tutkunları adrenalinin zirvesine ulaşıyor. ŞALVARLA RAFTİNG HEYECANI Köylerinde yaklaşık 15 yıldır yapılan raftingi her seferinde uzaktan izleyen Dokuzdeğirmen köyünün 80'lik sakinleri ise bu kez kendilerini Melen Çayı’nın soğuk sularına bıraktı. Köy sakinlerinden 80 yaşındaki Emine Kartal, 78 yaşındaki İsmet Sezgin, 82 yaşındaki Şaban Keskin, 75 yaşındaki Bayram Özen ve 60 yaşındaki Gönül Tepe sabah saatlerinde adrenalin yaşayacakları Melenci Rafting tesislerine gelerek herkesin ilgi odağı oldu. Başlarında kask, şişme yelek, şalvar ve beyaz sakalları ile rafting tutkunlarının ilgi odağı olan köyün ihtiyar delikanlıları yaklaşık 10 kilometrelik parkuru başarı ile bitirdi. Köyün ihtiyar delikanlılarını rafting botunda gören gençler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. 80’lik rafting tutkunlarının heyecanı ise görülmeye değerdi. Melen Çayı’nın azgın sularında zaman zaman heyecan yaşayan ihtiyar delikanlılar, gençlere taş çıkarttı. “RAFTİNG’DEN SONRA FASULYE DİKMEYE GİDECEĞİM” Rafting öncesi heyecanlı olduğunu söyleyen 60 yaşındaki Gönül Tepe, “Fasulye dalı sivriltiyordum. Buradan eve gidince fasulye, bezelye dikeceğim. İşim daha çok. Havalar açtı. Yağmur yağınca bir şey yapamamıştım” dedi. 80 yaşındaki Emine Kartal ise ‘Sende mi tarladan geldin?’ sorusuna, "Evet. Buradan gidince daha çok iş var. Biber dikeceğim" şeklinde cevap verdi. “MELEN ÇAYI KURTULSUN” Melen’e yapılması planlanan baraj için yetkililere seslenen Melenci Rafting tesisinin kurucularından Birol Tepe ise “Elbette ki yatırım yapılacak. Biz baraj olmasın, tamamen kaldırılsın istemiyoruz. Fakat bu eşsiz doğa harikası da kurtulsun. Biz ilimizin önde gelen isimlerine projemizi sunduk. Yapay bir rafting alanı oluşturulabilir. O zaman bu güzel alan da yok olmamış olur. Baraj yapıldığı zaman su seviyesi düşük tutulabilir. Bunun için devlet büyüklerimizden destek bekliyoruz” şeklinde konuştu. Rafting parkurunu başarı ile bitiren ihtiyar delikanlılar alkış topladı.
BURSA
Bursa'ya yeni teleferik!
Bursa'yı daha ulaşılabilir ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çalışmalarına devam eden...
SAĞLIK
Yine aynı tehlike! Kuş gribi alarmı...
Ardahan'da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü ekiplerince ku...
BURSA
Yenişehir Havaalanı'na ödül
Yenişehir Havaalanı, Bursa Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Erişilebilirlik İzlem...
YAŞAM
Sıcak yaz günlerinde onlar için "Bir kap su"
Osmangazi Belediyesi, havaların mevsim normallerinin üzerine çıktığı sıcak yaz günlerinde sokak h...
DÜNYA
Mısır'da korkunç patlama! 7 ölü
Mısır'da bombalı aracın infilak etmesi sonucu 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
KÜLTÜR - SANAT
Bursalılardan kültür turarına büyük ilgi
Yıldırım Belediyesi tarafından Türkiye'nin tarihî ve doğal güzelliklerine sahip şehirlerine...
İşte dünyanın en seksi kadını
Zamanlama harikası fotoğraflar
Göz göre göre ölüme sürükleniyorlar
Bursa'da sıcaktan bunalanlar denize akın etti

En Çok Okunan Haberler