Son Dakika
20 Ekim 2016 Perşembe

7 yaşındaki Bursalı İdil kaçırıldı

Bursa’da yaşayan Sema Oymak, 7 yaşındaki kızı İdil’in babası tarafından Fransa’ya kaçırıldığını iddia ederek imza kampanyası başlattı.

18 Ağustos 2015 Salı, 15:40
idil

Bursa’da gözü yaşlı anne, boşandığı eşinin kızını Fransa’ya kaçırdığı gerekçesiyle imza kampanyası başlattı. Kızı Marie İdil Subra’nın Türkiye’den çıkış yasağı olduğu halde ve yasal olmayan yollarla babası tarafından Fransa’ya götürüldüğünü sosyal paylaşım sitesinden duyuran anne Sema Oymak, “Babası ve akrabalarını aramama rağmen cevap vermiyorlar. Kızımdan uzun zamandır haber alamıyorum. Uluslararası çocuk kaçırma anlaşmasına göre kızımın Yargıtay tarafından Türkiye’de kalmasına kesin karar verilmişti. Bu konularda bilgisi olanların ya da yardım edebilecek yetkilere sahip olanların yavrumun annesine kavuşması için acilen benimle irtibata geçmeleri rica olunur. Yardımlarınız için teşekkür ederim” dedi.idil annesiyle
Kızıma kavuşmak için imza kampanyası başlatan Oymak, “Kızıma kavuşmak için sesimi her yere ulaştıracağım, babasının telefonla bile sesini duyurmadığı, haber alamadığım canım kızımın mutlaka bir gün anneciğim deyişini duyacağım. Kızım daha 7 yaşında. Babası tarafından yasa dışı yollarla Sakız Adası’ndan Fransa’ya kaçırıldı. Kızımın babasının yanındayken pek çok travma yaşadığı doktor raporlarıyla ispatlandı. Ama Fransız olan babası büyük bir bencillik içindedir” diye konuştu.
Kızının babası tarafından hayatını tehlikeye atarak yasa dışı yollarla kaçırıldığını ifade eden anne, “7 yaşındaki bir çocuğu annesinden koparıyor. Çocuğu kaçırılmış bir anne olarak, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı’na sesleniyorum: Lütfen kızımın ülkesine ve annesine dönmesi için gerekli adımları atın. Kızımın Türkiye’de kalmasına Yargıtay tarafından karar verildi. Hem Türkiye, hem de Fransa’nın taraf olduğu La Haye anlaşmasına göre yavrumun bana teslim edilmesi gerekiyor. Ben bir anneyim ve kızımdan haber alamıyorum. Geceleri uyku uyuyamıyorum. İmzalarınızla Adalet Bakanlığı’na derdimi anlatmakta lütfen bana yardımcı olun. Küçük kuzumu bir an önce kollarıma almak için bana yardım edin” diye feryat etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>