Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

7 bakanlık bölünüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önümüzdeki hafta hükümeti kurma görevini alacak olan Başbakan Ahmet Davutoğlu ve kurmaylarının koalisyon mesaisi sürüyor. Başbakan, ortaklık teklif edeceği siyasi partilere kapsamlı bir öneri paketi ile gidecek. Bir anlamda taslak bir protokol ile kapısını çalacağı siyasi partilere Davutoğlu, bakanlık paylaşımı konusunda da öneride bulunacak.

25 Haziran 2015 Perşembe, 00:41
cumhurbaskani-erdogan-bakanlar-kurulunu-topluyor-932117-664x354

YENİ BAKANLIKLAR GELİYOR
Koalisyon ortağına aldığı oy oranında bakanlık teklifi götürmeyi planlayan Davutoğlu, olası krizi ise bazı bakanlıkların bölünerek bakanlık sayısının artırılmasıyla aşmayı hedefliyor. Bunun için hafta başında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında teknik bir çalışma yapıldığı öğrenildi. Başbakan, hangi bakanlıkların iki ayrı bakanlık çatısı altında örgütlenebileceğine ilişkin bakanların görüşlerini aldı. Toplantıda, Turizm-Kültür, Çevre ve Şehircilik, Orman ve Su işleri bakanlıklarının her birinin iki ayrı bakanlık olarak değerlendirilebileceği görüşü dile getirildi. AK Parti, Başbakan yardımcılığı sayısının ise yine 4’le sınırlı kalmasını planlıyor.

Beştepe’de Bakanlar Kurulu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu’nu yeni hükümet kurulmadan önce son kez Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplamaya hazırlanıyor. 6 Temmuz Pazartesi günü yapılacak toplantının ardından Erdoğan Kurul üyelerini iftar yemeğinde ağırlayacak.

Kaynak. Türkiye Gazetesi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>