50 çocuk erkekliğe ilk adımını attı

Kapalıçarşı Derneği, bu yıl 32’ncisini düzenlediği geleneksel sünnet merasiminde 50 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

16 Ağustos 2015 Pazar, 15:28
50 ÇOCUK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

- Kapalıçarşı Derneği, bu yıl 32’ncisini düzenlediği geleneksel sünnet merasiminde 50 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.
Kapalıçarşı Derneği geleneksel olarak düzenlenen sünnet düğünlerinin bu sene 32’ncisini düzenledi. İhtiyaç sahibi ailelere çocuklarının ilk mürüvvetini görmelerine yardımcı olan Kapalıçarşı esnafı, bu yıl da 50 çocuğu sünnet ettirdi. Sünnet olan çocuklar ve aileleri keyifli anlar yaşarken, merasime katılan hayırseverler çok sayıda hediye dağıttı.
Sünnet merasimine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da katılarak sünnet olan çocuklara hediye dağıttı. Sünnetin Türk toplumu için önemli ve güzel bir gelenek olduğunu belirten Dündar, “Kapalıçarşı Derneği’nin organize ettiği bir sünnet merasimi var. Aileler burada, çocuklar burada. Bu geleneğimizi şenlik ve coşku içinde hep beraber yaşamış oluyoruz. Bizler de belediyeler olarak bu tür etkinliklerde, derneklerle beraberiz. Bu tür etkinlikler büyük şehirlerde insanların kaynaşmasına vesile oluyor. Bundan dolayı ben öncelikle ailelere teşekkür ediyorum. Bu tür bir etkinlik içerisinde çocuğunun sünnetini yaptırmış oluyor” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>