Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

47 yıl önceki öğretmenleriyle duygusal buluşma

133 yıllık Bursa Erkek Lisesi’nin mezunları pilav gününde bir araya geldi.

29 Mayıs 2016 Pazar, 19:09
47 YIL ÖNCEKİ ÖĞRETMENLERİ İLE DUYGUSAL BULUŞMA

Bursa’da 133 yıllık Bursa Erkek Lisesi’nin mezunları pilav gününde bir araya geldi. Yapılan törende 47 yıl önce öğretmenlik yapan Melahat Erdem, eski öğrencilerini karşısında görünce duygu dolu anlar yaşadı.
133 yıllık Erkek Lisesi’nin pilav günü etkinliğine mezunların yanı sıra aileleri de yoğun ilgi gösterdi. Okul bahçesinde yapılan etkinlik öncesi mezunlar, bir birleriyle bol bol sohbet ederek eski günleri yad etti. Renkli görüntülere sahne olan pilav gününde Eski Milli Savunma Bakanı Turhan Tayan, Eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu, AK Parti’nin Kurucu Genel Sekreteri ve Başbakan eski Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır da yer aldı. Törende konuşan Bursa Erkek Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Cevdet Ulu, organizasyona katılanlara teşekkür etti.
Öte yandan lisede 1962-1969 yılları arasında öğretmenlik yapan Melahat Erdem, anılarını anlatmak kürsüye geldiği sırada eski öğrencilerinden yoğun ilgi gördü. İsimlerini hatırladığı öğrencileri, eski öğretmenlerinin elini öperek sevgi gösterisinde bulundu. Melahat Erdem’in de bu ilgi karşısında duygulandığı görüldü.
Asırlık organizasyon takdim edilen onur belgesinin ardından dağıtılan pilavla son buldu.

47 YIL ÖNCEKİ ÖĞRETMENLERİ İLE DUYGUSAL BULUŞMA 47 YIL ÖNCEKİ ÖĞRETMENLERİ İLE DUYGUSAL BULUŞMA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>