Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

4 milyon kişi tıkladı…

2528 kez izlendi, 20 Kasım 2015 Cuma

Bursa’nın tanıtımı için hazırlanan “Elimde Sazım Bursa’da Gözüm” adlı video çalışmasını sosyal medyada 4 milyon kişi tıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ekibi, Antalya’daki Tarihi Kentler Birliği Toplantısı’nda sunum yaptı.
Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Saffet Yılmaz, tarihi eserleri gün yüzüne çıkarmak kadar önemli bir unsurun da tanıtım olduğunu söyledi. Bu nedenle ortaya çıkarılan değerlerin anlatılması ve tanıtılması için önemli bir çalışma içine girdiklerini dile getiren Yılmaz, Bursa’daki 11’i günlük 35 gazete, 30 kadar dergi, 6 yerel televizyon ve yüksek ziyaretçi sayısına ulaşan haber portallarında tarihi miras konusunda çok sayıda haber yayınlandığını kaydetti. 2011-2015 yılları arasında Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yayınlanan haber sayıları incelediğinde tarihi miras haberlerinin toplam içinde yüzde 45-50 bandından hiç düşmediğini ifade eden Yılmaz, “Bu da gösteriyor ki bu alanda yapılan çalışmalar toplumun tüm kesimlerinin dikkatini çekiyor. Bunun yanında “Bursa’da her yer plato” sloganıyla kırsal alanda çekilen sinema filmlerine destek veriyoruz. Sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyoruz. Bursa’nın tanıtımı için hazırladığımız “Elimde Sazım Bursa’da Gözüm” adlı video klip çalışmamız, sosyal medyaya konulduğunda 2 ay içinde 4 milyon kişiye ulaştı. Sosyal medyanın en iyi şekilde kullanılması yönündeki çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
ÇEKÜL Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, panelin sonunda Bursa’da hayata geçirilen çalışmalar nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediyesi ekibini tebrik etti.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>