Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

316 vekilimiz var ama Türkiye’yi uçurmak için yetmiyor

Müezzinoğlu seçim konuşmasında yine dert yandı, muhalefeti eleştirdi

06 Temmuz 2016 Çarşamba, 08:31
muezzinoğlu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, ana muhalefet partisi CHP’yi hedef alarak, “İzmir’de tatlı su balığı gibi demokratlık yapıyorlar” dedi.
AK Parti Bursa İl Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde bulunan Gönül Dostları Bahçesi’nde bayramlaşma programı düzenledi. Törene, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu da katıldı. Bayramlaşma töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Müezzinoğlu, “Bakınız CHP’ye, Kılıçdaroğlu dönemine bakınız. Bir tane Türkiye ile ilgili proje konuşuyor mu? Bir tane icraat ile ilgili konuşması var mıdır? Sivil toplum örgütleriyle, belediyelerimizle, teşkilatlarımızla İstanbul Diyarbakır’da, Bursa Batman’da, Konya’da Van’da, Kocaeli Mardin’de. Siz neredesiniz? Nerede CHP? Hakkari’ye Ankara gidiyor. Kayseri Şırnak’a gidiyor. CHP’den oraya gideni hiç gördünüz mü? İzmir’de tatlı su balığı gibi demokratlık yapıyorlar. Değerli arkadaşlar Türkiye yalnız Trakya’dan, İzmir’den ibaret değil. Hakkari de bizim, Şırnak da bizim, Cizre de bizim, Sur da bizim, Türkiye’nin her köşesinde ay-yıldızlığı bayrağı dalgalandırmak bizim hem vicdani, hem milli, hem insani, hem de isyani görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Bu görevlerden kaçanlar, bu milletin iktidarında olamazlar. Bu milletin gönlünde de olamazlar” dedi.

“316 milletvekilimiz var ama Türkiye’yi uçurabilmek için yetmiyor”
‘İnşallah önümüzdeki dönemlerde AK Parti kadrolarına daha önemli görevler düşüyor’ diyen Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çünkü ne yazık ki muhalefeti olmayan bir demokrasi ile yürüyoruz. Bu alandaki boşluğu da biz dolduracağız ve inşallah bu ülkeye bu millete yakışır anayasayı da, başkanlık sistemini de milletin hizmetine sunacağız. Allah’a şükürler olsun ki 316 milletvekilimiz var ama baktık ki Türkiye’yi uçurabilmek için yetmiyor. Bunu arttırmak için seçimi beklemeyeceğiz. Seçimin bittiği gün yeni seçimin başladığı gündür.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>