Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

300 yıllık bina huzurevi oluyor…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Maksem Ali Paşa Mahallesi’ne yapılan yeni huzurevinin bölgeye değer katacağını söyledi.

05 Kasım 2015 Perşembe, 14:52
HUZUREVİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gökçen ailesi tarafından Maksem Ali Paşa Mahallesi’nde yaptırılan huzurevi inşaatında incelemelerde bulundu. Altepe, “Bursa’nın bütün bölgelerinde tarihi eserleri geleceğe taşıyoruz. Bir yandan külliyeleri ayağa kaldırırken, bir yandan tarihi bölgelerde bulunan eserlerimizi tekrar kullanılır hale getiriyoruz” dedi.
Maksem’in de Bursa için çok önemli bir bölge olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Ali Paşa Mahallesi’nde bulunan Valid-i Habib Camii ve çevresi mahallenin önemli noktalarından. Burası, Bursa’nın eski milletvekillerinden Memduh Gökçen’in doğduğu evin de bulunduğu bölge. Gökçen ailesi buraya büyük bir yatırım yapıyor. Çevre binalar daha önce Vakıflar’dan alındı. Artık buraya güzel bir kompleks inşa edilecek. Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle bir huzurevi olarak hizmet verecek olan tesis, Maksem’e değer katacak. Herşey itinayla hazırlanıyor, inşaat hızla sürüyor” diye konuştu.
Memduh Gökçen de, 300 senelik geçmişi olan evlerini restore ettiklerini söyleyerek, “Zamanının en geniş caddesi olan Ebu Şahme Caddesi üzerindeki Veled-i Habib Camii yanında bulunan evimizin bitişiğindeki arsa ile bu bina huzurevi olarak yapılıyor. İnşallah hayırlı olur” dedi.
Gökçen’in kızı Şükûfe Gökçen ise, huzureviyle babaannesinin vasiyetinin de yerine geleceğini ifade etti. Gökçen, kompleks bünyesinde tarihi resim ve eşyaların bulunacağı sergi alanının da yer alacağını dile getirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>