İşte Bursalı ilkokul mezunu yarışma kurdu

43 kez izlendi, 10 Nisan 2015 Cuma

Bursalı ayakkabı imalatçısı 61 yaşındaki Cemal Güngör, katıldığı bilgi yarışmasında 125 bin lira kazanarak 22 yıllık ev alma hayalini gerçekleştirecek.


Emekli ayakkabı imalatçısı Cemal Güngör, Selçuk Yöntem’in sunduğu Kim Milyoner Olmak İster adlı bilgi yarışmasına damgasını vurdu. İlkokul mezunu Güngör, 10. soruya doğru cevap vererek 125 bin lira kazandı. Üniversite mezunlarına taş çıkartan Güngör, herkesin takdiri kazandı. Çoğu katılan kişinin ilk soruda elendiği yarışmada bilgi becerisini kullanan Güngör, 22 yıllık ev alma hayalini gerçekleştireceğini söyledi. Güngör, yarışma boyunca eşi Mürvet Göngör ve 3 çocuğundan çok büyük destek gördüğünü ifade etti. Aylık 500 lira kirada oturan Güngör, yarışmayı izlerken katılma fikrinin çıktığı ve başvuru yaparak yarıştığını vurguladı.

“HEDEFİM 125 BİN LİRAYDI”
Yarışmayı sürekli takip ettiğini dile getiren Güngör, “Bilgi yarışmalarına oldukça meraklıyım. Sonra bende yarışmacı olmak istedim, başvuruda bulundum ve hak kazandım. Mülakatlardan sonra tam anlamıyla yarışmacı oldum. Heyecanlandım, sorularda oldukça zordu. Benim başarım tamamen Allah’ın takdiriydi. Eve çok ihtiyacım vardı, kirada oturuyorum. Kiramı çocuklarım ödüyor ancak kimseye yük olmadan ev sahibi olmak istiyordum. Yarışamaya katılmadan önce hedefim 125 bin liraydı. Yarışmaya başladığımda ise 125 bin liralık soruya geleceğimi hissediyordum. Şunu anladım ki bir şeyi çok bilmek ya da bilmemek önemli değil inanmak daha önemli” dedi.

“YARIŞMAYA KENDİ BİLGİMLE HAZIRLANDIM”
Yarışmaya bilgisiyle hazırlandığını anlatan Güngör, “Yarışmaya hazırlanmadım, kendi bilgilerimle yarıştım. İlk sorularda elenme konusunda endişelendim. Yarışmada en çok korktuğum an ise kısa zamanlı sorular oldu. Sorular çıktı, bende cevapladım ve 125 bin lira kazandım. Ev alma hayalim vardı. O para ancak eve yeter. Sosyal medyada bir çok kişi beni takdir ediyor, seviniyor. Yarışmacılara tavsiyem kendilerine hedef koymasınlar, eğer hedef olursa heyecanlarına yenik düşebilirler” diye konuştu.
Ailesinden çok destek gördüğünü belirten Güngör, “Eşim ve çocuklarım çok destek oldu. Özellikle kızım verdiği doğru cevapla hedefime biraz daha yaklaştırdı. Onların büyük desteğiyle hedefime ulaştım. Tek başıma bir şey yapamazdım” açıklamasını yaptı.
Mürvet Güngör ise, “Bende eşim kadar heyecanlıydım. Oraya çıkmak bambaşka bir şey. Evde joker kullanmadan sorulara doğru cevap veriyordu. Herkes televizyonda görünce çok sevindi. Eşim 125 bin lirayı kazanınca da herkes çok mutlu oldu” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>