Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

2 trilyonluk güvercin pazarı

18 Kasım 2013 Pazartesi, 16:42
pazarcilar

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Soğanlı kapalı pazarında kurulan kuş pazarını gezdi.

Eylül ayında açılan Soğanlı kapalı pazarında kuş pazarı da kuruluyor. Toplam 5 bin metrekare alan üzerine kurulan ve 200 tezgahın yer aldığı pazar 2 milyon liraya mal olmuştu. Pazar yerinin dışında konserlerin, düğün ve cemiyetlerin yapıldığı pazar 7 gün yaşayan sosyal tesis olarak hizmet veriyor.

Başkan Mustafa Dündar, pazarı ziyaret edip vatandaşların isteklerini dinledi. Ziyaret sırasında, güvercin pazarlığına aracılık eden Dündar, kuşları çok sevdiğini, evinde kanarya beslediğini söyledi. Dündar “Bursa da kuş seven, özellikle güvercine merakı olan pek çok vatandaşımız var. Osmangazi Belediyesi olarak bu dönem 5 tane kapalı pazar alanı yaptık. Bu pazar alanlarının haftanın 7 günü faal hala gelmesi için çalışıyoruz. Bursa’nın belirli yerlerinde sokaklarda kurulan kuş pazarları vardı. Bu pazarların daha güvenli ve kontrol altında olmaları için Soğanlı pazarını pazar günleri kuş severlere tahsis ettik. Herkes bu modern yerde bulunmaktan memnun” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>