Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

1,5 milyon turistin güvenliği jandarmaya emanet…

- Türkiye’nin en eski kış turizmi merkezlerinden Uludağ’ın güvenliği jandarma ekiplerine emanet. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, kış hazırlıklarını tamamlayan jandarma ekiplerini denetledi. Uludağ’a geçen yıl 1,5 milyondan fazla ziyaretçinin geldiği öğrenildi.

06 Ocak 2016 Çarşamba, 14:05
jandarma uludağ

Vali Münir Karaloğlu, 2016 kış sezonu hazırlıklarını tamamlayan Uludağ’daki jandarma ekiplerini teftiş etti. Sezon hazırlıklarının tamamlandığı Uludağ’da son kontrolleri yapan Karaloğlu, arama kurtarma ekiplerinin ekipmanlarını da inceledi. Denetime Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Seyfullah Saldık, Bursa İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız da katıldı. Karaloğlu, jandarma ekiplerine gelen kar motorlarını ve UTV araçlarını da inceledi. Karaloğlu, jandarma köpekleri, olay yeri inceleme setleri ve kurtarma ekipmanları hakkında Bölge Komutanı Saldık’tan bilgi aldı.

vali uludag
Uludağ’ın 2016 sezonuna hazır olduğunu belirten Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “Yılbaşı gecesi kar yağışının artmasıyla kış sezonu açıldı. Bu yıl inşallah insanların can güvenliğinin ön planda olduğu bir sezon geçiririz. Bursa Valiliği olarak Uludağ hakkında belirli tedbirler aldık. Bu tedbirlerin uygulanması önemli. Bu tedbirlere hem jandarma, hem işletmeciler, hem de dağı kullanan vatandaşlarımız dikkat ederse sıkıntısız bir sezon geçireceğimizi umuyorum” diye konuştu.
Karaloğlu, 2015 yılında Uludağ’a 125 bin otomobilin girdiğini belirterek, “Kara yoluyla 655 bin, teleferikle 948 bin vatandaşımız Uludağ’ı ziyaret etti. Toplam 1 milyon 605 bin vatandaşımız Uludağ’a geldi. 2014 yılı arasında yüzde 60’lık bir artış oranı söz konusu. Bu artış bizim işimizin de yüzde 60 arttığını gösteriyor. Ne kadar çok insan dağa çıkıyorsa bizim de işimiz o kadar çok artacak. Bu artış sebebiyle özellikle jandarma ekiplerimize büyük görev düşüyor”diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>