Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Tatbikat için Romanya’dan Bursa’ya…

Bursa’nın gönüllü ekiplerinde NAK Arama Kurtarma, kurucu üyesi olduğu IDERN (International Disaster Emergency Response Network) kapsamında Romanya Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (UVSAR) ile birlikte tatbikat gerçekleştirdi.

01 Mart 2016 Salı, 11:40
tatbikat

13 personeli ile Bursa’ya gelen Romanya ekibiyle birlikte tatbikat iki gün sürdü. Birinci gün Görükle Eğitim Merkezi’nde kaza yapan bir otobüs ve bir minibüs içerisinde sıkışan 2 vatandaş, her iki ekibin başarılı ortak operasyonu sonucu sıkıştığı yerlerden kurtarıldı. Tatbikatın ikinci gününde ise Kestel İlçesi Narlıdere Mahallesi’nde eğitim yapıldı.

tatbikat 1
Tatbikat gereği sektör kayalıklarına tırmanan bir dağcının kaybolduğu ihbarı üzerine olay mahalline giden ekipler, 180 metre yüksekliğindeki kayalıklar bölgesinde yaklaşık 2 saat süren arama tarama faaliyeti sonucunda kayıp kişiye ulaştı. Sağlık kontrolleri yapılan bu kişi sedye ile köye indirilerek tatbikata son verildi.
Yapılan tatbikatlar gerçeğini aratmazken NAK Arama Kurtarma Ekibi Başkanı Fatih Işık, mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan 2016 Arama Kurtarma Günleri isimli organizasyon ile ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını, katkılarından dolayı Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür ettiklerini belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>