Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

“1326 Şehrimiz Bursa Derneği” açıldı

Bursa’da “1326 Şehrimiz Bursa Derneği” faaliyete başladı.

02 Haziran 2016 Perşembe, 12:41
ömjhgfdcfvb

Bursa’da “1326 Şehrimiz Bursa Derneği” faaliyete başladı.
1326 Şehrimiz Bursa Derneği’nin tanıtım toplantısı Pirinçhan’daki dernek binasında gerçekleştirildi. 17 ilçede faaliyet gösterecek olan derneğin başkanı Mustafa Sarı, “Ecdadımız Bursa’mızı 6 Nisan 1326 tarihinde fethetti. Tamamen tevafuk sonucu 690 sene sonra derneğimiz de 6 Nisan 2016 tarihinde kuruldu. Bursa’mızda yaklaşık 5 bine yakın dernek faaliyet göstermekte. Bunların 4 tanesi Bursa derneği olarak çalışmalar yapıyor. Ancak uzun araştırmalar neticesinde projesi olan geniş bir oluşuma ihtiyaç olduğu kanaatine vardık. Bu sebeple 1326 Şehrimiz Bursa Derneği’ni kurduk. Kentlilik bilinci doğrultusunda Bursa’mızda sosyal, kültürel, sportif, dayanışma, kırsal alanda, doğal kaynaklar alanında, somut ve soyut değerler üzerinde çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Derneğimiz Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler gibi yapılara uygun normlarda yerel, ulusal ve uluslararası projeler yapacak” dedi.
Derneğin yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler veren Sarı, “Derneğimiz yurt içi ve yurt dışı, mahalli ve merkezi idarelerle, kamukurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, sendika ve vakıflarla iş birliği yapacak. Derneğimiz çocuklara, gençlere, engellilere, kadınlara, yaşlılara dezavantajlı gruplara yönelik geliştirici çalışmalar yapacak. Evliya Çelebi’nin Bursa için söylediği ‘Velhasıl Bursa sudan ibarettir’ sözü meşhurdur. Biz de ‘1326 Şehrimiz Bursa Derneği projeden ibarettir’ diyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>