Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

12 günde yaşayan ölüye döndük

7 kez izlendi, 22 Ağustos 2015 Cumartesi

Hakkari’de terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Gemlikli gümrükçü Kemal Süha Özer’in Bursa’daki ailesi ilk kez konuştu. Kaçırılan gümrükçünün babası Mustafa Özer olayı tesadüfen öğrendiklerini belirterek, “12 günde yaşayan ölüye döndük” dedi.

10 Ağustos günü geçici görevle Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden Çukurca’ya giden 10 gümrükçü, terör örgütü PKK tarafından kaçırılmıştı. Hakkari’nin Üzümlü Sınır Kapısı’nda görevli gümrük memuru Kemal Süha Özer’in de aralarında bulunduğu 10 gümrükçüden hala haber alınamıyor. Günlerdir umutla mutlu haberi bekleyen Özer’in Bursa’da oturan ailesi, ilk kez İHA’ya konuştu. Anne Badagül Özer (50), üzgün olduğunu ve konuşmak istemediğini belirtirken, 4 çocuk babası Mustafa Özer (63) yaşadıkları kabus dolu günleri anlattı. Oğlunun Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden Çukurcu’ya göreve giderken PKK tarafından alıkoyulduğunu ifade eden baba Mustafa Özer, “Bir başka arkadaşını ararken kendi çocuğumuzun alıkonulduğunu öğrendik. Bu durumu kendi imkanlarımızla arkadaşlarından öğrendik. Daha sonra Gümrük ve Ticaret Bakanımız Nurettin Canikli bizi aradı. O da üzücü olayı teyit etti. Biz de 12 günde yaşayan ölü olduk. Bulunduğu bölgedeki durumlar zaten belli. Bunu biz ve kendisi de biliyor. Orada mutlu olduğunu zannetmiyorum. En son kardeşiyle görüşmüştü. Ben görüştüğümde ise, ‘Dua et’ demiştim. Biz de onun için dualar ediyoruz. Görevi oraya çıktığı için gitti. 2.5 senedir orada görev yapıyordu” dedi.

“İYİ HABERİ BEKLİYORUZ”
Kaçırılan gümrükçünün kardeşi Mehmet Furkan Özer (20) ise, “Ağabeyime ulaşamıyoruz. Üzüntü içindeyiz. En son ağabeyimle görüşen ben oldum. Bana, çalıştığı yerin sıkıntılı olduğunu söylemişti. Ben de ondan dikkatli olmasını istemiştim. Bu haber ailemizi kötü etkiledi. Üzgünüz, ağabeyimden iyi bir haber gelmesini bekliyoruz. Olaydan babamın kendi imkanları sonucunda aramasıyla bilgimiz oldu. Daha sonra Gümrük ve Ticaret Bakanı bize ulaşarak üzücü haberi verdi. Bu da bizi kötü etkiledi. Gelecek iyi bir haberi umutla bekliyoruz” diye konuştu.
Dede Kemal Özer ise, “80 yaşındayım. En acı günlerimi bugünlerde yaşıyorum. Bize bir yardımcı olan yok mu diye Allah’a yalvarıyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>